logo
A A A

Tukums smukums

29/04/2017

Tukums - rožu pilsēta

Vai esat pamanījuši, cik krāšņi Tukumā zied rozes? Ir dzirdēts, ka tie, kam patīk ziedi, vienaldzīgi pa Tukumu nespēj iet, jo rožu un ziedu pasaule tos apburot vai ik uz stūra...

Tukums rožu pilsētas slavu bija iemantojis jau sen. Proti, Tukumā pirms 70-80 gadiem darbojušās vairākas dārzniecības. Pēc II Pasaules kara uz to bāzes izveidota Tukuma paraugdārzniecība, kuras prasme un meistarība ne tikai rožu, bet arī citu ziedu audzēšanā un jaunu ziedu šķirņu selekcionēšanā bijusi tālu pazīstama. Rozes toreiz ziedējušas krāšņi pašā pilsētas centrā. Šai laikā vai katrā trešajā tukumnieka mājā audzēja rožu stādus. No šī mazā biznesa izauguši pat privātmāju mikrorajoni.

Šodien rožu pilsētas slavu Tukums iemanto ar te svinētajiem Rožu svētkiem, kuros tiek izveidots pasaulē lielākais dzīvo rožu vainags. Pilsētas apstādījumos ir izveidotas vairāk nekā 10 dažādas rožu dobes. Dažas no tām dāvājuši pilsētnieki, dažas - Tukuma uzņēmumi. Tukuma pievārtē - Sēmes pagastā atrodas gan lielākā rožaudzētava - "Ar B Agro", gan viens no lielākajiem rožu kolekcijas dārziem - "Rozītes".

Lai iepazītu Tukumu kā rožu pilsētu, izveidots īpašs Rožu maršruts.