logo
A A A

Pārgājienu maršruti

Mazais meža loks “Sveikuļu” mežā

Maršruts ved pa Tukuma pievārtes mežiem, aizvedot līdz savdabīgiem dabas veidojumiem ar neparastiem un mistiskiem nosaukumiem – Vella acs un Veļezers. Maršruts sākumā iet cauri agrākajiem dendroloģiskajiem stādījumiem, sauktiem par "Vāgnera dārzu", kurus savulaik izveidojis dārznieks Fridrihs Vāgners. Savukārt nobeiguma posmā maršruts izved gar vēl vieniem Vāgnera – Fridriha brāļa veidotajiem dendroloģiskajiem stādījumiem Ozoliņu mikrorajonā – "Lauksargu stādījumi", līdz kuriem no Raudas ielas aizved brīnišķīga liepu aleja.

Maršruta garums: ~ 10 km (atkarībā no sākuma punkta)

Maršruta ilgums: 1 diena

Grūtības pakāpe: viegla / vidēji grūta

Ceļu segums maršrutā: meža ceļi un takas

Sākuma un beigu punkts: Tukums. Var sākt no dzelzceļa stacijas Tukums I, ja ierodas pilsētā ar vilcienu vai satiksmes autobusu, TIC stāvlaukuma (Talsu ielā 4) vai tirdzniecības centra "Maxima" stāvlaukuma (Kurzemes ielā 36), ja ierodas pilsētā ar auto.

Maršruta marķējums: šobrīd maršruts dabā nav marķēts. Esot pilsētas teritorijā, var vadīties pēc pilsētas velomaršruta "3 - Meža loks" zīmēm.

Apskates objekti maršrutā: Vāgnera dārzs, Jumpravas ezers, kempings "Sveikuļi" un ziemas sporta inventāra un kompasu kolekcija, "Sveikuļu" lapegļu audze, Vella acs ezers, Veļezers, Ozoliņu kapi, Tukuma "Lauksargu" dendroloģiskie stādījumi, Tukuma Ebreju kapi.

Aktīvās atpūtas iespējas: labirinta vārdu spēle un aktīva erudīcijas spēle "Pazīsti Latviju" kempingā "Sveikuļi", iepriekš piesakoties. Vairāk informācijas – www.sveikuli.lv