logo
A A A

Automaršruti

Vēsture Amulas un Imulas krastos

Amula un Imula ir lielākās Abavas upes pietekas, kas dažādos rakstos vienmēr pieminētas kā māsiņas. Tās arī ir straujākās palu upes Kurzemē, taču to augštecē dzīve rit rāmi, jo te plešas plaši meži un labības lauki. Te, kur savulaik filmētas vienas no skaistākajām un vecākajām latviešu kinofilmām, atrodas arī slavenā Kurzemes katla robežlīnija.

Pie Pūces ūdensdzirnavām atradīsit kādas Meitenes skulptūru. Savulaik līdzīga rakstura skulptūras rotājušas ne vien Latvijas, bet visas Padomju Savienības ceļus. Dodoties uz Vāni, būs iespējams apskatīt agrāko Vānes muižas kungu māju un Vānes luterāņu baznīcu. Šai pusē atradīsiet gan vienu no lielākajiem kazu ganāmpulkiem zemnieku saimniecībā "Birznieki" un alpaku ganāmpulkiem zemnieku saimniecībā "Ķirpji", bet arī vairākus skaistus ziedu dārzus un unikālo Aizupes muižas parku.

Zantes centrā atpazīsiet agrāko ne pārāk lielo Zantes muižas kungu namu, kas tāpat kā lielākā daļa savu izskatu ieguvis 19.gadsimtā. Savukārt padomju laika celtnē un tam blakus izvietojies Kurzemes cietokšņa muzejs, kas stāsta gan par Zanes puses vēsturi, gan II Pasaules kara notikumiem Kurzemes frontes līnijā. Savukārt, pa ceļam uz Zemīti varat uzkāpt Austrumkursas augstākajā virsotnē - Smiltiņkalnā (153 m vjl.).

Aizdevušies līdz Zemītei, kur apskatāma gan savdabīgā Zemītes muižas pils, gan Zemītes luterāņu baznīca, var lemt tālāk kurp doties - uz Kandavu, Kuldīgu vai Tukumu.