logo
A A A

Automaršruti

Ceļojums gar Abavas upes sākumu

Abava ir viena no 17 Latvijas uēm, kas garāka par 100 km. Reiz tā kā mazs avotiņš sākusies pāris km attālumā no Bikstu stacijas, bet pēc padomju laikā veiktajiem meliorācijas darbiem tās sākums nu ir meklējams kaut kur Lestenes un Jaunpils apkārtnes purvos. Iesākumā to pat grūti nosaukt par upi, jo tās pietekpe Viesata šajā posmā izskatās pat iespaidīgāk par iztaisnoto Abavu.

Maršruts aicinās iepazīt teritoriju starp Pētertāli un Kandavu - Abavas upes posmu, kuru reti kurš izvēlējes laivošanai, jo gandrīz nav laivojama un nav ar dabas skatiem no upes puses tik iespaidīga.

Šajā posmā iepazīstama Abavas upes pieteika - Viesata, dodoties pastaigā pa dabas taku "Viesatas upesloki", aplūkojot gan upes krastus, gan dažādos meža biotopus.

Maršruts izvedīs cauri Kurzemes Vecpiebalgai - Irlavai, kurā savulaik dabojies Irlavas skolotāju seminārs, no kura pa visu Kurzemi un pat tālāk strādāt devušies jaunie latviešu tautības skolotāji. Te redzama būs arī Abavas Vecupe, unikālais Peņķu sēravots, apskatāms piemineklis I un II Vispārējo latviešu dziesmu svētku virvsdiriģentam, ērģelniekam Jānim Bētiņam.

Ceļš tālāk vedīs līdz Sātiem, kur apskatāms "Tilts uz nekurieni", ieraugāma Kurzemes hercoga Pētera Bīrona līdzfinansētā Sātu baznīca. Līkločiem tālāk ceļš aizvedīs līdz pat Pūrei, kur meklēmjama saldākā Tukuma puses vieta -  Pure Chocolate Šokolādes muzejs un lielākā ķirbju audzētava zemnieku saimniecībā "Kliblapsas".

Ieskatam piedāvājam nelielu video par Viesatas upesloku dabas un izziņas taku.