logo
A A A

Automaršruti

Abavas senleja jeb pa Kurzemes Šveici

Abavas senlejas krāšņākais posms sākas Kandavā un to jau kopš 19.gadsimta dēvē par Kurzemes Šveici.

Gan īsākus, gan garākus pārgājienus, atkarībā no katra spējām, varat veikt speciāli izveidotajās Abavas ielejas takās, kas sākas netālu no pilsētas un ved gar Abavas, Imulas un Amulas upēm. Šeit daba pārsteigs ar brīnišķiem stāvkrastiem, dziļām gravām, mežacūku rakumiem, bebru dambjiem, unikālo Čužu purvu un čužu audzi tajā, alām un dolomītu atsegumiem, arī Velnakmeni un Velnalu. Takas atrodamas, sekojot norādēm ar Zīļuka simbolu.

Līdzās Abavas senlejas dabas unikalitātei un iespaidīgumam, tikpat vērtīga apskatei ir arī Kandavas mazpilsēta. Kandavu piemin arī kā gleznotāju un mīlētāju pilsētu, to dēvē par gleznaino Abavas ielejas pērli. Tās bruģētās ieliņas un laternu gaismas vilina iepazīties ar seno Kuršu pilskalnu, uzkāpt Bruņinieku pilskalnā, apskatīt Pulvertorni, pastāvēt uz Latvijas vecākā akmens mūra tilta, kas uzbūvēts pŗi Abavai, ielīgot Jāņus ozolu paēnā Ozolāju estrādē un ieelpot priežu aromātu pie Teteriņu ezera, apskatīt Kandavas luterāņu baznīcas senos kokgriezumus, izlūgties svētību no Romas katoļu baznīcas Gvadalupes Dievmātes. Te var aizdoties uz Vējspārnu – ar bruģi klātās Lielās ielas augšgalu, ielūkoties Kandavas novada muzejā vai apmeklēt radošos cilvēkus - Kandavas novada amatniecības centrā vai Kandavas keramikas darbnīcā pie jaunās keramiķes Lindas Romanovskas. Apskatījuši Latvijas resnāko bumbieri, var doties ceļā pa Abavas senleju!

Abavas senlejā netālu no Sabiles, atpūtas bāzē "Zviedru cepure" vasarā tiek piedāvāts jautrs, 307 m garš nobrauciens pa rodeļu trasi, bet ziemā – vairākas kalnu slēpošanas trases dažādas meistarības slēpot gribētājiem. Buses pilskalns atrodas uz zemesraga, ko izveidojusi Imulas upe, un no tā paveras krāšņi dabas skati. Pilskalna apkārtnē atrodas vairākas lauku mājas, kuras piedāvā jaukas naktsmītnes, pirtiņas un zirgu izjādes. Pilskalns iekļauts arī vairāku dabas taku maršrutos. Nedaudz tālāk - Pūces ūdensdzirnavās izvietojies ģenerālim Ludvigam Bolšteinam veltītais muzejs - piemiņas istaba. Savukārt mazliet attālāk esošajās lauku mājās "Indāni" var apskatīt un iepazīt senus mājsaimniecības priekšmetus, piemēram, zirgvilkmes darbarīkus, cirvīšu kolekciju, dažādus darbarīkus kalējiem, mežstrādniekiem un ugunsdzēsējiem, kā arī aplūkot, apčubināt un iemācīties kopt dažādus mājdzīvniekus.