logo
A A A

Pētera Tutāna pinēju darbnīca

Apraksts

Netālu no Milzukalna, skaistā meža ielokā, vienā no Tukuma-Talsu pauguraines pakalniem atrodas klūgu pinēja Pētera Tutāna darbnīca. Te prasmīgā meistara rokas darina visdažādākos sadzīves un interjera priekšmetus - grozus un tīnes, krēslus un galdus, pat dizaina lustras un somiņas. Iesākumā, pirms daudziem gadiem pinumi bija hobijs, kas gadu gaitā pārtapis par maizes darbu. Meistars ieguvis arī Latvijas Amatniecības kameras pinēja amata meistara diplomu. Pēteris Tutāns par Latvijas pinēju amatu tradīcijām jau daudz ir stāstījis ārvalstīs, piedaloties dažādās izstādēs un Latvijas vēstniecību ārvalstīs organizētajos pasākumos. Esot ārvalstīs, Pēteris ir arī apguvis citu valstu pinēju amatu knifiņus. Tagad meistars izveidojis savu darbnīcu netālu no Tukuma un aicina ciemos, lai iepazīstinātu ar pinēja amatu.

Gaidīti tiek gan ceļotāji, gan tie, kas amatu grib apgūt līdz pašiem sīkumiem, jo piedāvātas tiek nodarbības ar vienkāršu ieskatu amatā, iepazīstot pinēja darba ikdienu no materiāla audzēšanas līdz gatavam produktam, kā arī nopietnas meistarklases vairāku stundu, dienu un pat mēnešu garumā.

Darbnīca izveidota ar ELFLA projekta "Pinēju radošās un apskates darbnīcas izveide", proj.Nr. 16-08-AL01-A019.2102-000001 ietvaros.

Ieejas maksa

Apmeklējuma cena grupā:
pieaugušajiem 5 EUR,
studentiem,
skolēniem 3 EUR,
bērniem līdz 7 g.v. 1 EUR.
Meistarklases cena pēc vienošanās.

Kontaktinfomācija

"Kalndaķi", Smārdes pagasts, Tukuma novads

Darba laiks

Apmeklējumu pieteikt iepriekš.

Telefons

(+371) 29466377, 26489881