logo
A A A

Dzirnavu muzejs Rideļu dzirnavās

Apraksts

Dzirnavu muzejs izvietots trijos Rideļu dzirnavu stāvos. Te muzeja apmeklētāji var iepazīties ar Rideļu vēsturi, graudsaimniecību, kā un ar kādām ierīcēm no graudiem ir ražoti milti, tostarp viesiem ir pieejama interesanta, izglītojoša īsfilma „No grauda līdz maizei”.

Rideļu dzirnavas celtas 1863. gadā. Pirmajā pasaules karā grāfa Lambsdorfa būvētā saimniecība nopostīta, vēlāk atjaunota, bet padomju laikos dzirnavas nodedzinātas, pāri paliekot vien mūra sienām. 1996. gadā dzirnavas tika atjaunotas un jau atkal Rideļos mala dienu un nakti, pārstrādājot diennaktī 3,5 tonnu graudu. 2002. gadā Rideļu dzirnavas tika iekļautas Eiropas Kultūras Industriālajā Mantojumā.

2018. gada pavasarī Rideļu dzirnavu saimnieks Oskars Kambala, pateicoties Interreg Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta „Industriālā mantojuma atdzīvināšana tūrisma attīstībai” atbalstam, atvēra Dzirnavu muzeju, radot arī interaktīvu programmu bērniem, skolēniem un ģimenēm ar iespēju piedalīties dzirnavnieka vadītajās „darbnīcās”. Saimnieki te savus apmeklētājus vienmēr pavadīs nelielā ekskursijā pa dzirnavām un laipni nodemonstrēs Rideļos uzņemto filmu. 

Rideļu dzirnavas atrodas 80 km no Rīgas, 25 km no Tukuma un 8 km no Engures piekrastes. Gan dzirnavas, gan Rideļu dzirnavezers un tā gleznainā apkārtne iecienīta nesteidzīgai atpūtai un dabas baudīšanai. Romantisko apkaimi iecienījuši arī kāzinieki. Saimnieki 2018.gadā ieguvuši arī latviskā mantojuma objekta titulu.

Ieejas maksa

Pieaugušie - 2 EUR,
Bērni - 1 EUR,
Apmeklētājiem grupā - 1 EUR persona

Kontaktinfomācija

Rideļu dzirnavas, Engures pagasts, Tukuma novads

Darba laiks

Apmeklējumu pieteikt iepriekš!

Telefons

(+371) 22440094, 26536532