logo
A A A

Zentenes muiža

Apraksts

Zentenes muiža kalpojusi par Zentenes apriņķa centru jau kopš 16. gadsimta, savukārt pašreizējās kungu mājas celtniecība uzsākta ap 1850. gadu Berlīnes skolas vēlīnā klasicisma stilā ar firstu Līvenu ģerboni dārza fasādes portika frontonā.  Muižā kopš 1804. gada saimniekojusi fon Līvenu dzimta. No firsta laikiem saglabājusies kungu māja, kalpu māja un zirgu staļļa ārsienas.

Muižu ieskauj apskates vērts parks, kurā sastopami vairāk nekā 20 dižkoki, tai skaitā lielākā ogu īve Latvijā, milzīgi dižskābārži, kastaņu aleja un īpaši izliektu kļavu aleja, kuru veidojis firsta dārznieks.   Muižas teritorijā atrodama arī firsta tējnīca jeb grota un mīlestības tiltiņš. Netālu no grotas atrodas arī tā dēvētā “suņu sala”, kuru firsts izveidojis par kapavietu saviem medību suņiem. 

Kopš 1938. gada ēkā atradās Zentenes pamatskola, taču 2009. gadā skolu slēdza un pārdeva privātpersonai, kura to atstāja novārtā. Vairāk nekā 14 gadus ēka stāvēja tukša.

2023. gadā muižu iegādājās jauni īpašnieki, kuri plāno muižu atjaunot un jau šobrīd ir atvēruši ēku apskatei, ekskursijām un pasākumu rīkošanai. Zentenes pilī norisinās dažādi kultūras pasākumi, labdarības talkas un koncerti. Par pasākumu programmu iespējams uzzināt Facebook lapā: Zentenes pils.  

Ekskursijas muižā un tās parkā pieejamas iepriekš vienojoties. Telpas iespējams nomāt privāto un korporatīvo pasākumu rīkošanai - kāzām, fotosesijām, zaļumballēm, darbinieku pasākumiem, jubilejām, koncertiem utt. Pasākumiem iespējams nodrošināt zirgu izjādes, izbraukuma ēdināšanu un citus vietējo uzņēmēju nodrošinātus pakalpojumus.

 

Kontaktinfomācija

Zentenes muiža, Zentenes pagasts, Tukuma novads

Telefons

(+371) 20217786; (+371) 26762313