logo
A A A

Tukuma 3. vidusskolas ēka

Apraksts

Pēc II Pasaules kara pilsētā strauji pieauga krievvalodīgo iedzīvotāju skaits un bija nepieciešamas telpas jaunai skolai. Ēkas bijušajos gruntsgabalos jau bija vecas un bez īpašniekiem, tādēļ jau 1952.gadā tās tika nojauktas, uzsākot jaunās skolas būvniecību un pabeidzot to 1953.gadā. Tā uzskatāma par vienu no labākajiem piemēriem, kas tipiska 20.gs. 50.gadu arhitektūras modei ar Staļina laikam raksturīgo "Sociālistisko reālismu". Tas ir tipveida projekts Nr.22, un šādas skolu ēkas būvētas visā Padomju Savienībā.

Līkumojot pa Tukuma pilsētas mazajām ieliņām, acīgam vērotājam nebūs grūti atpazīt, ka kinofilmā „Rita” (1957.) atpazīstama Lielās, Talsu un Dārza ielas apbūve, kā arī tagadējā Tukuma 3. pamatskola.

Filma "Rita" ir režisores Adas Neretnieces debija. Filma stāsta par II Pasaules kara pēdējo vasaru kādā Latvijas zvejniekciemā. Desmitgadīgā Rita, riskējot ar dzīvību, kopj un apgādā ar visu nepieciešamo zvejnieku izglābtos 4 karagūstekņus - francūzi, krievu un divus latviešus, kuri paslēpti vācu armijas par noliktavu pārvērstas skolas bēniņos.

 

Kontaktinfomācija

Lielā iela 18, Tukums