logo
A A A

Īsta lauku maizīte no Dzirciema

Apraksts

Pastariņa muzeja programma "Maizes cepšana" iepazīstina ar maizes cepšanas tradīcijām 19.gadsimta beigās. Tā kā "Bisniekos" ir saglabājusies lielā maizes krāsns.
Iepazīšanās ar maizes cepšanas sagatavošanās darbiem sākās maltuvē, kur starp smagiem dzirnakmeņiem tiek malti milti. Virtuvē ierauga sagatavošana maizes abrā, raudzēšana siltā vietā.
Programmas dalībnieki veido kukulīšus un ar lizi liek maizi īstā maizes cepšanas krāsnī. Maizei cepoties ir laiks tuvāk iepazīt lauku sētas iekārtojumu, sadzīvi, dabu un Pastariņa atmiņas. Maizes cepšanas programmu iespējams papildināt ar pašrocīgu sviesta kulšanu. Ikviens programmas dalībnieks var nogaršot pašu cepto smaržīgo maizi, būt gandarīts par jaunajām zināšanām un praktiskajām iemaņām. Par šiem vienkāršajiem lauku našķiem atmiņas vēl ilgi nezūd.

Ieejas maksa

Īsā programma (ekskursija, maizes nogaršošana, ikdienas darbi, rotaļas) - 75 EUR grupai līdz 30 personām, par katru papildus personu 2.50 EUR

Garā programma (ekskursija, maizes kukulīšu veidošana, cepšana, citi ikdienas darbi, rotaļas) - 110 EUR grupai līdz 20 personām, par katru papildus personu 5.50 EUR

Kontaktinfomācija

"Bisnieki", Dzirciems, Zentenes pagasts, Tukuma novads

Darba laiks

Vasaras sezonā (20.aprīlis - 20.oktobris): P. - O. slēgts, T. - Sv. 10:00 - 17:00
Ziemas sezonā (21.oktobris - 19.aprīlis): pieteikties iepriekš

Telefons

(+371) 63154518, 28651091