logo
A A A

Zemnieku saimniecība "Kliblapsas"

Apraksts

2021.gada vasarā-rudenī sakarā ar covid-19 izplatību apmeklētājus nepieņem.

Zemnieku saimniecība „Kliblapsas” ķirbjus audzē aptuveni 30 ha platībā un ir viena no lielākajām šīs saules ogas audzētājām Latvijā. Saimnieku ģimene ķirbjus audzē vairāk nekā 6 gadus. Saimniece Ilze Venterzute neslēpj, ka saimniecībā ķirbju audzēšanā augusi kopā ar tirdzniecības tīklu „Rimi”, kas ir galvenais ražas iepircējs.

Sākumā te audzēts Hokaido ķirbis, kas ir ļoti salds un stiprs ķirbis, kas pēc cepšanas garšo pēc cūku pupām. Šobrīd te audzē aptuveni 40 dažādas šķirnes, kas iedalāmas 7 grupās: sviesta, muskata, spageti, ozolzīļu, rieksta un vēl citās. Katra šķirne ir atšķirīga ne vien pēc izskata, bet arī pēc garšas, un ar tiem var eksperimentēt, piemēram, ēst svaigus, vārītus vai ceptus, kamēr katrs atrod to garšu, kas vislabāk patīk. Te savu ķirbīti atradīs arī tas, kas mēdz skaļi deklarēt: „Es ķirbjus neēdu!”.

Saimniecības apmeklējuma laikā varēs apskatīt cik dažādi var būt ķirbji un kā tie aug. Katram tiks dota iespēja nobaudīt cik atšķirīgas ir ķirbju garšas un pārliecināties, ka tie nemaz nelīdzinās viens otram, bet atšķiras it visā.

Piemērotākais saimniecības apmeklējuma laiks ir augusts-oktobris, kad ienākusies ķirbju raža. Ekskursija ilgst 1 stundu un tās laikā ir arī iespēja iegādāties sev tīkamākos ķirbjus.

Ieejas maksa

Maksa par ekskursiju: 3 EUR pieaugušajam, 1,50 EUR skolēnam.

Kontaktinfomācija

"Kliblapsas" noliktava, Pūres pagasts, Tukuma novads

Darba laiks

2021.gada vasarā-rudenī sakarā ar covid-19 izplatību apmeklētājus nepieņem!

Telefons

(+371) 29152085