logo
A A A

Aktualitātes

09/02/2024

WRC 2024 Tukumā | Praktiskā informācija

2024.gadā FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) viena posma norise pirmo reizi noritēs arī Latvijā un vienu dienu – piektdien, 19.jūlijā ātrākie rallija autobraucēji dosies arī pa Tukuma apkārtnes ceļiem. Iecerēts, ka Visi rallija dalībnieki pirms došanās uz ātrumposmiem kā parādē izbrauks arī cauri pilsētai, lai iepriecinātu tukumniekus un pilsētas viesus. Pilsētā darbosies gan oficiālā WRC preses zona, gan būs ierīkota Fanu zona. Piektdienas vakarā pilsētas centrā iecerēta arī Tukuma pilsētas svētku “Tiekamies Tukumā!” atklāšanas programma ar dažādu mūziķu piedalīšanos un dejām.

nokļūt Tukumā?

Ja neesat tukumnieki vai nepārzināt Tukuma apkārtni, noteikti noderēs informācija, kā nokļūt līdz Tukumam.

Ar auto

Atkarībā no Jūsu atrašanās vietas, uz Tukumu var nokļūt:

  • Rīga–Tukums 67 km pa valsts galveno autoceļu E22 (A10)
  • Kuldīga–Tukums 96 km pa valsts 1. šķiras autoceļiem P120 un P130 vai valsts galveno autoceļu E22 (A10)
  • Liepāja–Tukums 168 km pa valsts galveno autoceļu A9 un valsts 1. šķiras autoceļu P104 vai P98
  • Ventspils–Tukums 124 km pa valsts galveno autoceļu E22 (A10)
  • Jelgava–Tukums 54 km pa valsts 1. šķiras autoceļu P98

Ar autobusu

Satiksmi no Rīgas uz Tukumu katru otro stundu nodrošina vairāki sabiedriskā transporta pakalpojuma sniedzēji. Informācija par reisiem un braukšanas laikiem sameklējama www.autoosta.lv vai www.1188.lv

Ar vilcienu

No Rīgas uz Tukumu elektrovilcienu satiksmi gandrīz katru stundu nodrošina AS "Pasažieru vilciens". Vairāk informācijas par reisiem un braukšanas laikiem www.vivi.lv vai www.1188.lv

Ar lidmašīnu

Mazās aviācijas dalībniekiem iespējams izmantot "Jūrmala Airport" (aptuveni 5 km no Tukuma) pakalpojumus, no kurienes līdz pilsētai tālāk var nokļūt, izmantojot taksometra pakalpojumus. Informācija par taksometru pakalpojumiem sameklēšana šeit – www.visittukums.lv/lv/Noderigi/Taksometri

Auto noma Tukumā un Latvijā

Auto nomai mazākai un lielākai kompānijai iesakām izmantot “FS Noma” (Zemītes iela 13, Tukums, tālr.: +371 29122000, www.fsnoma.lv).

Kur palikt un kur paēst?

Tukums atrodas gandrīz pusceļā starp Rīgu – pirmā WRC 2024 Latvijā norises dienu un Liepāju – pēdējo norises dienu. Tādēļ aicinām sava ceļojuma pa Rietumlatviju laikā, apmeklējot WRC 2024 ralliju, izmantot Tukuma apkārtnes naktsmītņu piedāvātās iespējas. Rallija norises laikā Tukumā svinēsim arī pilsētas svētkus “Tiekamies Tukumā!”, kas pēc sporta emocijām pārpilnām dienām ļauties kultūras norišu baudījumam.

Tukuma pusē pieejams vairāk nekā 140 dažādu veidu un līmeņu naktsmītnes – viesnīcas un viesu mājas, brīvdienu un lauku mājas, atpūtas kompleksi un kempingi, arī telšu vietas. Informāciju par naktsmītnēm var atrast mūsu mājaslapā šeit.

Domājot par iespējām ieturēties, iesakām atbilstoši savai atrašanās vietai rallija norises laikā meklēt ēstuvi mūsu mājaslapā sadaļā “Kur paēst”.

Informāciju par uzturēšanās iespējām un citu informāciju droši var jautāt Tukuma tūrisma informācijas centram, rakstot e-pastu uz tic@tukums.lv vai zvanot pa tālruni +371 28311557 vai +371 63124451, vai kontaktējoties ar mums Facebook messengerī.