logo
A A A

Aktualitātes

18/12/2019

Tukuma puse ģimenēm ar bērniem

Bērni ir gatavi visdažādākajiem ceļojumiem. Galvenais, lai viņiem līdzās ir mammas un tēti, kas tāpat kā bērni ir atvērti piedzīvojumiem!

Muzeji

Ģimenēm un ne tikai ģimenēm Pils tornī Tukumā tiek piedāvāts izspēlēt trīs senas spēles: Lapsa un Zoss, Alkerka un Sešu lauciņu spēli, kas Eiropā pazīstamas kopš 13.-14.gadsimta. Savukārt Kandavas novada muzejs aicina aizbraukt uz tirgu ar zirgu. Pastariņa muzejs ir muzejs bērniem ar senajām lauku spēlēm, rotaļām un darbiem, kur var ne tikai vērot, bet paši arī darīt, piemēram, iemācīties veidot maizes kukulīti vai izcept piparkūkas. Džūkstes Pasaku muzeja klase aicina ģimenes ar bērniem klausīties, lasīt, atpazīt un krāsot pasakas, rotaļāties ar lellēm un pašiem iejusties pasaku varoņu tēlos. Jaunpils pilī var iepazīties ar jautro mūku Brāli Teodoru un laipno Pils kundzi. Pils kundze īpašas programmas ģimenēm “Pirmie soļi galmā” laikā izrādīs seno pili, iepazīstinās ar dāmu un bruņinieku dzīves likumiem un tikumiem, parādīs viduslaiku ieročus, kā arī pastāstīs leģendas par Jaunpils pils spoku.Vairākām ģimenēm apvienojoties, var apmeklēt Aviācijas muzeju „Sky-Zoo”, kurā apskatāmas lidmašīnas, kas tagad ieguvušas kāda savvaļas dzīvnieka tēlu. Savukārt Jaunmoki pils Meža muzejs ievedīs meža pasaulē. Te varēs atklāt brīnumus gan par kokiem, sēnēm, ogām, dzīvniekiem un putniem.

Radošās darbnīcas

Salmu darbnīca Tukumā piedāvā radoši darboties gan bērniem, gan pieaugušajiem, un uzmeistarot pašiem kādu salmu vai siena zvēriņu, lelli vai citu tēlu. Izgatavoto darbiņu katrs ņem sev līdzi uz mājām. Interesantu stāstījumu un iejušanos podnieka lomā piedāvā keramiķa Ivara Graša darbnīca, kas atrodas Apšuciemā netālu no jūras.

Netālu no Tukuma esošajā „Koka dizaina centrā” var iepazīties ar kokamatnieka darbu no pašiem pamatiem, savukārt radošajā darbnīcā „7 balles” Jaunpils pusē ir iekārtota ne vien kokamatnieka darbnīca, bet var apgūt arī sveču liešanu un naglu-dziju rakstu veidošanu. Darbiņi tiek veidoti keramiķes vadībā, kur katrs tiek apmācīts sava izvēlētā priekšmeta izgatavošanai un, pēc cepļa kurināšanas, tie tiek atdoti pašiem veidotājiem. Te iespējams nobaudīt arī tēju un pankūkas. Ādas meistars Andris Mihaļskis savā darbnīcā “Andrii Art” Tukumā iepazīstinās ar ādas apstrādes noslēpumiem, bet pie mākslinieces Lailas Kelles „Ružciemā” varēs gan izskraidīties pa dabas taku, gan pamēģināt gleznot dabā.

Izklaide un aktīvā atpūta

Aiz Jaunpils Zviedru mūra iepretim Jaunpils pilij darbojas viduslaiku sēta “Niedru lija”, kur interesentiem nedēļas nogalēs piedāvā iespēju izbaudīt dažādas viduslaiku aktivitātes – šaušanu ar loku vai arbaletu, šķēpu un cirvju mešanu, kā arī monētu kalšanu. Atpūtas komplekss „Zviedru cepure” visai ģimenei piedāvā aizrautīgus nobraucienus ar rodeļiem, kas būs piedzīvojums gan bērnam, gan pieaugušajam. Tāpat te ir iespēja vizināties zirga mugurā, izstaigāt dabas taku, kā arī sarīkot pikniku vai izbraukt ar bagiju.

Ģimenes, kam rūp veselība un gribas izmēģināt ko jaunu un neredzētu, ar plašu piedāvājumu aicina ciemos atpūtas bāze „Valguma pasaule”. Te basām kājām izstaigājama Baskāju taka, izspēlējama Galda spēļu taka, izbaudāma Dabas gleznu taka un divi labirinti, kā arī iespējams izbraukt vairākas velo takas Valguma ezera apkārtnē.

Lauku sētas

Uz lauku māju „Indāni” var doties ģimenes ar bērniem, kuriem īpaši patīk dzīvnieciņi, jo šeit joprojām var aplūkot, apčubināt, samīļot un iemācīties kopt gan mazus, gan lielākus lauku sētas mājdzīvniekus, kā arī piedalīties dažādos lauku darbiņos. Ja ir īpaša interese par lauku sētas ikdienu, tad ģimenei ir iespēja iesaistīties vakara lopu kopšanā, kur saimnieces vadībā tiek apdarīti visi lopu apkošanas darbiņi pirms došanās nakts guļā.

Īpašs piedzīvojums būs zirgaudzētavā „Skudru staļļi”, kas ne tikai piedāvā vizināšanos ar zirgiem jāšus vai pajūgā, bet arī iepazīt īstu zirgu stalli.

Gardumi

Uz Šokolādes muzeju Pūrē vērts doties visiem, kam garšo saldumi un īpaši šokolāde. Šeit ģimenei ir lieliska iespēja iepazīties ar saldo šokolādes stāstu, aktīvi piedaloties izziņas procesā, iepazīties ar trifeļu istabu jeb pabūt konfekšu kārbā, un kopā ar tehnologu izgatavot dažādus interesantus šokolādes saldumus un pēc tam tos nogaršot.

Rideļu dzirnavās ģimenes var pasūtīt īpašu ēdienreizi – pankūkošanu. Pildi pankūkas pats ar ko vien vēlies!

Tiem, kam garšo veselīgi kārumi, ir vērts doties uz gliemežu fermu „Kangari”, kur ne tikai var uzzināt, kā aug gliemeži, bet arī nogaršos dažādus našķus no saimniecībā pašu audzētiem augļiem un ogām, āboliem, bumbieriem, rabarberiem, ķirbjiem, cidonijām un blakus mežā lasītajām dzērvenēm. Te būs gan sīrupi, un ievārījumi, gan čatniji. Īpašais „Kangaru” našķis ir karamelizētas apelsīnu šķēlītes ar un bez šokolādes. Šeit visu var nogaršot un iegādāties. Tad, kad bērni ir noguruši no vērošanas un klausīšanās, šeit var izskrieties pa rotaļu laukumu vai veiklības trasīti, pavizināties ar karuseli un nošļūkt pa slidkalniņu. Te viss ir īpaši piemērots pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem!