logo
A A A

Aktualitātes

19/04/2024

Strūklakas modināšanas svētki aicina uz Tukumu 1.maijā!

Tukuma Brīvības laukumā 1.maijā tiks svinēti jau 29.Strūklakas modināšanas svētki. No pulksten 14:00 līdz pat 19:00 tukumniekus un pilsētas viesus priecēs gan svētku tirdziņš, gan atraktīvi un muzikāli pārsteigumi. Svētkus noslēgs īpašie viesi - grupa “RIGA REGGAE”.

Lai arī 1.maijs kalendāros ierakstīts kā Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas diena un Darba svētki, Tukumā šo dienu svinēs tradicionāli svin kā Strūklakas modināšanas svētkus. Šie svētki Tukumā ir neoficiāls aktīvās tūrisma un kultūras pasākumu vasaras sezonas sākums.

Šogad tukumniekus un pilsētas viesus Tukuma pilsētas Brīvības laukumā iepriecinās plaša svētku programma 5 stundu garumā:

  • 14:00-19:00 Svētku tirdziņš;
  • 14:00-16:00 Par muzikāliem priekšnesumiem parūpēsies Tukuma pilsētas Kultūras nama bērnu popgrupa “PUNKTIŅI” un vokālā studija "VARAVĪKSNE";
  • 14:00-16:00 Būs iespēja vērot Tukuma deju skolas “DEMO” Hip-Hop nodaļas priekšnesumus, Tukuma Raiņa valsts ģimnāzijas “BIMINI” uzstāšanos, kā arī "Bushido" centra karatē paraugdemonstrējumus;
  • 16:00-17:00 Tradicionālā Strūklakas modināšana, Freeraids & BMX un skūteru paraugdemonstrējumi un sacensības;
  • 17:00-18:00 Uzstāsies grupa “NAKTS MĒĢIS” (Atis Ozols, Kaspars Pudāns, Kārlis Suneps, Valters Biezbārdis);
  • 18:00-19:00 Uzstāsies īpašie Tukuma pilsētas viesi - grupa “RIGA REGGAE”.

Visas dienas garumā Tukuma pilsētā būs iespēja izbaudīt dažādus pārsteigumus un atrakcijas, kas padarīs šo svētku dienu neaizmirstamāku.

 

Strūklaka Tukuma pilsētas Brīvības laukumā tapusi pirms 29 gadiem, 1995.gadā, kad pilsētā tika rekonstruēts Brīvības laukums, izveidojot to par atpūtas zonu un cilvēku satikšanās vietu kā ikdienā, tā svētkos. Šo gadu laikā strūklaka kļuvusi par vienu no simboliem, ar ko asociējas Tukuma pilsēta. Tās atvēršanas tradīcija rada prieku gan tukumniekos, gan pilsētas viesos. Strūklakas modināšanas pasākums apmeklējamsbez maksas.

Tiekamies Tukumā!