logo
A A A

Aktualitātes

08/05/2024

Šonedēļ Jaunmoku pilī Ģimeņu diena un Dārza terases atklāšana

Māmiņdienā, 12. maijā, norisināsies šogad jau trešā “Ģimeņu diena Jaunmoku pilī”. Tās tēmas "Dažādas galvas rotas" ietvaros notiks aktivitātes visai ģimenei. Savukārt, 10.maijā tiks atklāta vasaras dārza terase, kurā pils viesi, garāmbraucēji un citi interesenti būs gaidīti baudīt maltīti.

Turpinot iepazīt meža notiekošos procesus un to iemītniekus, šajā Ģimeņu dienā uzmanība tiks pievērsta dzīvnieku galvas rotām.  No pulksten 11:00 ģimenēm būs iespēja būt kopā, iegūt jaunas zināšanas un aizrauties nelielā sacensībā, spēlējot spēli “Meža Bingo”.  

Lielo meža dzīvnieku galvas rota ir ragi, tādēļ pulksten 12:30 ģimenēm būs iespēja doties ekskursijā ar gidu “Latvijas medību trofeju izstādē” un klausīties mednieku stāstus par medībām un trofejām, kā arī par medībām kā ekoloģiski un saimnieciski nepieciešanu nodarbošanos savvaļas medījamo dzīvnieku populāciju skaita regulēšanai.  

Pulksten 13:30 ikvienam būs iespēja izgatavot savu rotu vai atslēgu piekariņu no ragiem radošajā darbnīcā. Dalība Ģimeņu dienas  pasākumā iekļauta muzeja ieejas biļešu cenā.  

Papildus pasākuma aktivitātēm skatāmas muzeja izstādes: monētu un naudas zīmju kolekcija “Maksā ragā”, ornitoloģes un fotogrāfes Ēvas Krēslas izstāde “Ar un par putniem” un medību piederumu izstāde “Medību munīcija”.   

Sagaidot aktīvo tūrisma sezonu, piektdien, 10. maijā, tiks atklāta jaunā vasaras sezonas dārza terase, kurā ikvienam būs iespēja baudīt gardus ēdienus un dzērienus. Terase būs atvērta no trešdienas līdz svētdienai laikā no 12.00 līdz 20.00. Galdiņu rezervācija pa tālruni +37126187442.  

Vairāk informācijas www.jaunmokupils.lv.