logo
A A A

Aktualitātes

24/11/2022

Radošām ziemas dienām Tukuma pusē

Iestājoties ziemai un gaidot biezāku sniega segu, lai dotos slēpot vai dabas takās uz piedzīvojumiem bagātiem pārgājieniem, aicināt brīvdienas pavadīt radoši vai piedzīvot labjūti. Brīdī pirms Ziemassvētkiem noteikti noderīgas būs dažādas darbošanās, jo iemācīties kaut ko jaunu vienmēr ir aizraujoši un pagatavot dāvanas uz svētkiem saviem tuvākajiem vienmēr ir mīļi.

Būt radošiem un izmantot iespēju iemācīties ko jaunu, piedaloties dažādās meistarklasēs un radošajās darbnīcās, piedāvā gan Džūkstes Pasaku muzejs, aicinot veidot apsveikuma pastkartes, gatavot eglīšu rotājumus un cept Luīzes Ziemassvētku cepumus, gan radošā māja “Smilgāji”, kur mājīgā atmosfērā tiek piedāvātas maizes un burciņkūciņu meistarklases, kā arī uz izsmalcināto porcelāna krūzīšu un šķīvīšu meistarklasi keramikas darbnīcā “Mēness bļoda”.

Kandavas amatniecības centrs un keramiķe Linda Priedniece piedāvā keramikas darbnīcu, kreklu apgleznošanu un dāvanu papīra gatavošanas meistarklasi, bet Pētera Tutāna pinēju darbnīca netālu no slēpošanas kalna Milzkalns aicina piedalīties pīšanas meistarklasēs un pagatavot groziņus, paplātes un citus smalkus priekšmetus. Visas radošās darbošanās ir iespēja arī izgatavot oriģinālu dāvaniņu saviem mīļajiem un iemācīties pagatavot ko īpašu svētku galdam.

Decembra nedēļas nogalēs radošā darbnīca “Pērle rada” Engures Mācītājmuižā piedāvā jaukas ziemassvētku dāvanu radošās darbnīcas ģimenēm ar bērniem, grupām un individuāli. Piedāvājumā dažāda veida dāvanu darbnīcas - gleznošana uz audekla un auduma, batikošana, sietspiede, interesantu ziemassvētku rotājumu veidošana, sveču liešana un ziepju vārīšana, mazā ādas darbnīca. Ja vēlaties paši radīt svētku dāvanas, piesakieties te.

Jaunmoku pils Ziemassvētku programmā teikts: kad lielākie darbi Meža valstībā padarīti un daba lēnām dodas ziemas miegā, Jaunmoku pils Meženītes svin svētkus un tajos vēlas dalīties ar bērniem. Gada izskaņas mēnešos Jaunmoku pils piedāvā doties pasakainā ceļojumā iemīļotās bērnu izglītojoši izklaidējošās programmas ietvaros “Ballīte ar Meženītēm”. Meža muzeja fejas – Ziedu un Putnu – ciemiņus vedīs brīnumainos piedzīvojumos. Kopā ar viņiem dejos, rotaļāsies,ļausies pārvērtībām, mācīsies Meža gudrības un apgūs jaunas prasmes. Atmiņai par viesošanos pie Meženītēm katrs varēs izgatavot dāvaniņu. Programmas laikā mazajiem viesiem būs iespēja satikt un iepazīt vienu no Meženītēm tuvāk. Katra no viņām pārvaldīs citu Meža Valstības daļu – viena turēs rūpi un ilgi krātas zināšanas par kokiem, pratīs saprasties ar putniem un dzīvniekiem, otra apbrīnojami ātri spēs atrast pašas gardākās meža ogas un pārzinās Latvijas skaistākos, vērtīgākos augus. Bērni būs ne tikai pasakaino notikumu vērotāji, bet arī pilntiesīgi brīnumu radītāji, aktīvi iesaistoties un līdzdarbojoties jautrajās aktivitātēs. Programma būs piemērota bērniem no 6 līdz 13 gadu vecuma. Jaunmoku pils aicina pievienoties feju piedzīvojumam skolēnu grupas, ģimenes, kā arī piešķirt pasaku noskaņu bērnu dzimšanas dienas ballītēs. Dalības maksa - 7 EUR personai grupās (8-14 personas ) vai 6 EUR personai grupās (15-30 personām). Meženīšu ballīti ir iespēja papildināt ar Laimes monētas kalšanu (1,50 EUR) un kādu no orientēšanās spēlēm pilī vai parkā (1 EUR). Programmu nepieciešams pieteikt iepriekš pa tālruni vai e-pastā.

Radošo darbošanos iespējams apvienot gan ar aktīvu izkustēšanos kādā no atpūtas kompleksa “Milzkalns” slēpošanas trasēm, gan arī ar siltu atpūtu “Albatross SPA”, kur pieejams 25 m peldbaseins ar trīs celiņiem, 7 m bērnu baseins, kā arī sauna un tvaika pirts. Apmeklējumu nepieciešams pieteikt iepriekš caur aplikāciju Bookla. Turpat Ķesterciemā iespējams paēst arī gardas pusdienas vai vakariņas restorānā “Albatross | Garda vieta pie jūras”. Pieejams arī īpašais piedāvājums ziemas mēnešiem kopā ar “Albatross SPA”.

Lai radošas ziemas brīvdienas Tukuma pusē!