logo
A A A

Aktualitātes

13/06/2023

Pludmales un peldvietas Tukuma novadā

Oficiālā peldsezona jau ir sākusies! Ik gadu tā sākas 15. maijā, beidzas 15. septembrī. Izvēlieties rūpīgu vietu, kurā veldzēties vasaras siltākajās dienās, atceroties par savu un līdzcilvēku drošību!

Tukuma novadā pie jūras ir 11 peldvietas, no kurām 6 ir reģistrētas Latvijas oficiālo peldvietu reģistrā. Visas peldvietas aprīkotas ar minimālu infrastruktūru. Savukārt Tukuma novada iekšzemē ir 9 publiskās peldvietas, kurp doties atpūsties un peldēties un kas aprīkotas ar minimālu infrastruktūru.

Peldvietas un aktīvā atpūta pie jūras

Abragciema pludmale

Oficiālā peldvieta “Abragciema pludmale” atrodas Engures pagasta Abgraciemā. Tā atrodas kempinga “Abragciems” teritorijā. Norādes uz pludmali nav, tādēļ, lai to apmeklētu, jāseko norādēm uz kempingu. Pludmalē atrodas ģērbtuve, atpūtas galdi un soli, kā arī bērnu laukumiņš un informācijas stends.

Pludmalē izvietotas ir arī atkritumu urnas, tomēr apmeklētāji aicināti atkritumus neizmest pludmales teritorijā, bet ņemt tos līdzi un izmest mājās.

Pludmalē glābšanas dienesta nav. Peldvietā izvietotas ir arī bojas / norobežojumi. Peldvietu reizi mēnesī apseko Veselības dienests, kas veic ūdens analīzes.

Informācijas stendā pludmales apmeklētājiem izlasāma informācija par peldvietas atrašanās vietu un kontaktpersonu, kā arī vispārīgs peldvietas apraksts, informācija par pašreizējo peldvietas ūdens kvalitāti un informācija no Veselības inspekcijas, ja konstatēts īstermiņa piesārņojums. Stendā atrodama arī informācija ar glābšanas dienesta kontaktiem, informācija par pirmās palīdzības sniegšanu slīkšanas gadījumā, sabiedriskās kārtības ievērošanas un peldvietas drošības prasībām, smēķēšanas ierobežojumiem un aizliegumu ievest peldvietā mājdzīvniekus, kā arī informācija par dabas aizsardzību.

Aktīvās atpūtas piedāvājumu pludmalē veido kempinga “Abragciems” piedāvājums: laivu vai ūdens katamarānu noma, kā arī kempinga teritorijā pieejami sporta laukumi volejbola vai citas bumbu spēles spēlēšanai. Atpūtai kempings piedāvā arī nakšņošanu kempinga mājiņās, servisam – servisa māju, kurā ir gan tualetes, gan duša, gan izlietnes ūdens ņemšanai un mazgāšanās vajadzībām.

Pludmale regulāri saņēmusi kvalitātes zīmi – Zilo karogu (izņemot 2022.gadu).

Informācijai: Līdz pludmalei (stāvlaukumam) ved piebraucamais ceļš, kas ir asfaltēts un pietiekami plats, lai būtu izmantojams arī operatīvajiem dienestiem.

Atbildīgais un peldvietas apsaimniekotājs: Tukuma novada pašvaldība – Engures pagasta pārvalde

Adrese: Kempings “Abragciems”, Abragciems, Engures pagasts, Tukuma novads. GPS 57.197940, 23.207358

Engures pludmale

Neoficiālā peldvieta “Engures pludmale” atrodas Engurē, aiz Veselības centra “Engure”. Uz peldvietu norādes nav izvietotas. Apmeklētājiem jāvadās pēc informācijas par peldvietas adresi.

Pludmalē atrodas ģērbtuve un tualete, kā arī izvietoti atpūtas soli un galdi. Tualete pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Tajā atrodas arī bērnu pārtīšanas galdiņš.

Pludmales daļā izvietoti bērnu rotaļu laukumu elementi, kā arī izveidots pludmales volejbola laukums. Pludmalē izvietotas arī atkritumu urnas, tomēr apmeklētāji aicināti atkritumus neizmest pludmales teritorijā, bet ņemt tos līdzi un izmest mājās.

Pludmalē glābšanas dienesta nav. Peldvietu Veselības dienests neapseko un ūdens analīzes netiek veiktas.

Pludmalē nav izvietots informācija stends, tikai aizlieguma zīmes par to, ka mājdzīvniekus peldvietā ievest aizliegts.

Informācijai: Līdz pludmales stāvlaukumam ved ceļš, kas ir pietiekami plats, lai būtu izmantojams arī operatīvajiem dienestiem.

Atbildīgais un peldvietas apsaimniekotājs: Tukuma novada pašvaldība – Engures pagasta pārvalde

Adrese: Veselības centrs “Engure”, Engure, Engures pagasts, Tukuma novads. GPS 57.167696, 23.229260

Engures promenādes pludmale

Engures promenādes pludmale ir neoficiālā peldvieta, kas atrodas Engurē, pie Dienvidu mola un plešas uz Ķesterciema pusi (A virzienā). Uz peldvietu norādes nav izvietotas. Apmeklētājiem jāvadās pēc informācijas par peldvietas adresi. Pludmalē atrodas ģērbtuve un tualete, kā arī daži soli atpūtai un sauļošanās procedūrām. Tualete pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Tajā atrodas arī bērnu pārtīšanas galdiņš. Aktīvās atpūtas iespējām pludmalē izveidots pludmales volejbola laukums.

Pludmalē glābšanas dienesta nav. Peldvietā bojas vai jebkādi citi norobežojumi peldēšanās ierobežojumiem nav izvietoti.

Informācijai: Līdz pludmales stāvlaukumam ved ceļš - promenāde, kas ir pietiekami plats, lai būtu izmantojams arī operatīvajiem dienestiem.

Atbildīgais un peldvietas apsaimniekotājs: Tukuma novada pašvaldība – Engures pagasta pārvalde

Adrese: Labiešu ielas galā, Engure, Engures pagasts, Tukuma novads. GPS 57.161082, 23.232554

Ķesterciema pludmale

Oficiālā peldvieta “Ķesterciema pludmale” atrodas Engures pagasta Ķesterciemā. Uz peldvietu norādes nav izvietotas. Apmeklētājiem jāvadās pēc informācijas par peldvietas adresi. Pludmalē atrodas ģērbtuve, informācijas stends un tualete. Tualete pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Tajā atrodas arī bērnu pārtīšanas galdiņš. Pludmalē izvietoti bērnu rotaļu laukumu elementi. Uz pludmali no stāvlaukuma aizved koka laipas, kas piemērotas nokļūšanai līdz pludmales zonai arī cilvēkiem ratiņkrēslos vai ģimenēm ar bērniem ratiņos.

Pludmalē glābšanas dienesta nav. Peldvietā izvietotas ir bojas / norobežojumi. Peldvietu reizi mēnesī apseko Veselības dienests, kas veic ūdens analīzes.

Informācijas stendā pludmales apmeklētājiem izlasāma informācija par peldvietas atrašanās vietu un vispārējs peldvietas apraksts, instrukcija par pirmās palīdzības sniegšanu slīkšanas gadījumā un sabiedriskās kārtības ievērošanas prasībām, kā arī par drošības prasībām peldvietā, kā arī informācija par ūdens kvalitāti peldvietā un brīdinājumi, ja ūdeni konstatēts kāds īstermiņa piesārņojums, un Veselības inspekcijas kontaktinformācija, kā arī peldvietas apsaimniekotāju kontaktinformācija. Informācijas stendā sniegta informācija arī par dabas aizsardzību, kā arī par aizliegumu ievest peldvietā dzīvniekus un smēķēšanas ierobežojumiem.

Informācijai: Līdz pludmales stāvlaukumam ved ceļš, kas ir pietiekami plats, lai būtu izmantojams arī operatīvajiem dienestiem.

Atbildīgais un peldvietas apsaimniekotājs: Tukuma novada pašvaldība – Engures pagasta pārvalde

Adrese: “Albatross”, Ķesterciems, Engures pagasts, Tukuma novads. GPS 57.110768, 23.236202

Plieņciema pludmale

Neoficiālā peldvieta “Plieņciema pludmale” atrodas Engures pagasta Plieņciemā, ĪADT “Baltā kāpa” teritorijā. Uz peldvietu norādes nav izvietotas. Apmeklētājiem jāvadās pēc informācijas par peldvietas adresi un nelielajā stāvlaukumā izvietotajā informācijā. Informācijas stendā pludmales apmeklētājiem izlasāma informācija par peldvietas atrašanās vietu un dabas un kultūras vērtībām apkārtnē.

Informācijas stendā sniegta informācija arī par aizliegumu ievest peldvietā dzīvniekus un celt teltis, smēķēšanas ierobežojumiem u.c. uzvedības normām. Informācija par peldvietu un drošības informācija par uzvedību uz ūdens, pirmās palīdzības sniegšanu slīkšanas gadījumā u.tml. nav pieejama.

No stāvlaukuma uz pludmali ved ar koka dēlīšiem izveidota laipa, tomēr pludmale cilvēkiem ar pārvietošanās grūtībām (ratiņkrēslos) tā pieejama daļēji, jo nokļūt uz laipu un pēc tam no tās pludmales smilšainajā daļā būs grūti. Nelielajā stāvlaukumā izvietoti arī atkritumu konteineri (šķirojamo atkritumu).

Atbildīgais un peldvietas apsaimniekotājs: Tukuma novada pašvaldība – Engures pagasta pārvalde

Adrese: Plieņciema kapi, “Kokles”, Plieņciems, Engures pagasts, Tukuma novads. GPS 57.086659, 23.259870

Apšuciema pludmale

Neoficiālā peldvieta “Apšuciema pludmale” atrodas Engures pagasta Apšuciemā. Uz peldvietu norādes nav izvietotas, orientieris peldvietas atrašanai – Apšuciema feldšerpunkts vai atpūtas komplekss – viesnīca “Villa Anna”. Pie pludmales atrodas neliels stāvlaukums. Pludmalē atrodas ģērbtuve, informācijas stends un tualete. Tualete pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Tajā atrodas arī bērnu pārtīšanas galdiņš. Pludmalē izvietoti atsevišķi bērnu rotaļlaukuma elementi, kā arī izveidots pludmales volejbola laukums.

Pludmalē atrodas arī atkritumu urnas, tomēr apmeklētāji aicināti atkritumus neizmest pludmales teritorijā, bet ņemt tos līdzi un izmest mājās.

Pludmalē glābšanas dienesta nav.

Informācijas stendā pludmales apmeklētājiem izlasāma informācija tikai par aizliegumu ievest peldvietā dzīvniekus. Informācija par peldvietu un drošības informācija par uzvedību uz ūdens, pirmās palīdzības sniegšanu slīkšanas gadījumā u.tml. nav pieejama.

Informācijai: Līdz pludmalei (stāvlaukumam) ved ceļš, kas nav pietiekami plats, lai būtu izmantojams arī operatīvajiem dienestiem.

Atbildīgais un peldvietas apsaimniekotājs: Tukuma novada pašvaldība – Engures pagasta pārvalde

Adrese: “Apšuciema feldšerpunkts”, Apšuciems, Engures pagasts, Tukuma novads. GPS 57.061768, 23.311218

Klapkalnciema pludmale

Oficiālā peldvieta “Klapkalnciema pludmale” atrodas Engures pagasta Klapkalnciemā. Uz peldvietu norādes nav izvietotas, pludmales apmeklētājiem jāvadās pēc informācijas, kas izvietota stāvvietā pie Slokas – Talsu šosejas. Pludmalē atrodas ģērbtuve, informācijas stends un tualete. Tualete pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Pludmales daļā izvietoti bērnu rotaļu laukumu elementi, kā arī izvietotas atkritumu urnas, tomēr apmeklētāji aicināti atkritumus neizmest pludmales teritorijā, bet ņemt tos līdzi un izmest mājās. Pludmalē izvietoti arī atpūtas soli.

Pludmalē glābšanas dienesta nav. Peldvietā izvietotas ir bojas / norobežojumi. Peldvietu reizi mēnesī apseko Veselības dienests, kas veic ūdens analīzes.

Informācijas stendā pludmales apmeklētājiem izlasāma informācija par peldvietas atrašanās vietu un vispārējs peldvietas apraksts, instrukcija par pirmās palīdzības sniegšanu slīkšanas gadījumā un sabiedriskās kārtības ievērošanas prasībām, kā arī par drošības prasībām peldvietā, kā arī informācija par ūdens kvalitāti peldvietā un brīdinājumi, ja ūdeni konstatēts kāds īstermiņa piesārņojums, un Veselības inspekcijas kontaktinformācija, kā arī peldvietas apsaimniekotāju kontaktinformācija. Informācijas stendā sniegta informācija arī par dabas aizsardzību, kā arī par aizliegumu ievest peldvietā dzīvniekus un smēķēšanas ierobežojumiem.

Aktīvās atpūtas iespējām pludmalē izveidoti pludmales volejbola un basketbola laukumi.

Informācijai: Līdz pludmalei (stāvlaukumam) ved ceļš, kas ir pietiekami plats, lai būtu izmantojams arī operatīvajiem dienestiem.

Atbildīgais un peldvietas apsaimniekotājs: Tukuma novada pašvaldība – Engures pagasta pārvalde

Adrese: Klapkalnciems, Engures pagasts, Tukuma novads. GPS 57.044910, 23.367335

Ragaciema pludmale

Oficiālā peldvieta “Ragaciema pludmale” atrodas Lapmežciema pagasta Ragaciemā, Zvejnieku ielas galā. Uz peldvietu norādes nav izvietotas. Pludmalē atrodas ģērbtuve, informācijas stends un divas tualetes – viena ir Ragaciema Zvejnieku ielas galā, otra ir pie “Ragaciema seduma”. Tualete pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Pludmalē izvietoti atsevišķi bērnu rotaļu laukumu elementi un uzstādīti āra trenažieri, kā arī izvietotas atkritumu urnas, tomēr apmeklētāji aicināti atkritumus neizmest pludmales teritorijā, bet ņemt tos līdzi un izmest mājās.

Pludmalē glābšanas dienesta nav. Peldvietā izvietotas ir bojas / norobežojumi. Peldvietu reizi mēnesī apseko Veselības dienests, kas veic ūdens analīzes.

Informācijas stendā pludmales apmeklētājiem izlasāma informācija par pirmās palīdzības sniegšanu slīkšanas gadījumā, peldvietas apsaimniekotāju kontaktinformācija, kā arī informācija par ūdens kvalitāti peldvietā, kā arī par ievest peldvietā mājdzīvniekus bez pavadas un smēķēšanas ierobežojumiem.

Pieejami ir divi privātie stāvlaukumi automašīnu novietnēm:

  • Zvejnieku ielas galā pie Talsu šosejas automašīnu stāvlaukums;
  • Atpūtas vieta “Ragaciems” (www.ragaciems.lv)

Pludmalē ir apskatāms un brīvi pieejams objekts “Ragaciema Sedums”, kurš ataino vēsturisko Ragaciema sedumu. Apskates objekta koordinātes: “Senču mantojums”, Ragaciems, Lapmežciema pagasta, Tukuma novads. GPS 57.026816474193694, 23.495761474855126

Aktīvās atpūtas piedāvājumu pludmalē veido SEDUMA SUPI, kuri iznomā SUP dēļus Ragaciema pludmalē (www.facebook.com/sedumasupi).

Informācijai: Līdz pludmalei, kas ir Zvejnieku ielas galā, ved ielas nobrauktuve, lai būtu izmantojama arī operatīvajiem dienestiem.

Atbildīgais un peldvietas apsaimniekotājs: Tukuma novada pašvaldība – Lapmežciema pagasta pārvalde

Adrese: 2 km uz abām pusēm no Zvejnieku ielas gala, Ragaciems, Lapmežciema pagasts, Tukuma novads. GPS 57.031076, 23.493254

Gausās jūdzes Aizraga pludmale

Gausās jūdzes “Aizraga pludmale”atrodas oficiālās peldvietas “Ragaciema pludmale” Ziemeļu pusē, Gausajā jūdzē – Lapmežciema pagastā, tuvāk Ragaciemam. Uz peldvietu izvietota norāde “Uz jūru” līdz ar informāciju par stāvlaukumu. Pludmalē atrodas ģērbtuve, informācijas stends, tualete, kā arī atpūtas soli, galdi un speciāli ierīkotas ugunskura – piknika vietas, kā arī bērnu rotaļlaukuma elementi. No stāvlaukuma līdz pludmalei ved speciāli ierīkota taka, izklāta ar dēļiem, taču pati peldvietas daļa cilvēkiem ar kustību traucējumiem un ģimenēm ar bērniem ratos nav pieejama.

Pludmales stāvlaukumā izvietotas ir arī atkritumu urnas, tomēr apmeklētāji aicināti atkritumus neizmest pludmales teritorijā, bet ņemt tos līdzi un izmest mājās.

Pludmalē glābšanas dienesta nav, bet stāvlaukuma apsaimniekotājam ir pieejams pirmās palīdzības inventārs.

Informācijas stendā pludmales apmeklētājiem izlasāma informācija par peldvietas atrašanās vietu un tās robežām, peldvietas apsaimniekotāju kontaktinformācija, kā arī informācija par ūdens kvalitāti peldvietā, aktīvās atpūtas iespējām peldvietā, glābšanas dienesta kontakti, sabiedriskās kārtības ievērošanas prasībām, kā arī par aizliegumu ievest peldvietā dzīvniekus un smēķēšanas ierobežojumiem.

Aktīvās atpūtas piedāvājumu pludmalē veido ūdens motociklu noma un tā piedāvājums aktīvās atpūtas iespējam uz ūdens, kuru nodrošina individuālais pakalpojumu sniedzējs Edvīns Pildiņš un SEDUMA SUPI, kuri iznomā SUP dēļus Ragaciema pludmalē (https://www.facebook.com/sedumasupi).

Informācijai: Operatīvo dienestu transports pludmalē piekļūst par nobraucamo ceļu no Ragaciema Zvejnieku ielas gala.

Atbildīgais un peldvietas apsaimniekotājs: PSIA “Krants”

Adrese: “Aizrags”, Lapmežciema pagasts, Tukuma novads. GPS 57.033296, 23.458815

Gausās jūdzes Kuplās priedes pludmale

Gausās jūdzes “Kuplās priedes pludmale ir neoficiālā peldvieta Gausajā jūdzē – Lapmežciema pagastā, tuvāk Klapkalnciemam. Uz peldvietu izvietota norāde “Uz jūru” līdz ar informāciju par stāvlaukumu. Pludmalē atrodas ģērbtuve, informācijas stends, tualete, kā arī atpūtas soli un galdi un speciāli ierīkotas ugunskura – piknika vietas, kā arī bērnu rotaļlaukuma elementi. No stāvlaukuma līdz pludmalei ved speciāli ierīkota taka, izklāta ar dēļiem, taču pati peldvietas daļa cilvēkiem ar kustību traucējumiem un ģimenēm ar bērniem ratos nav pieejama.

Pludmales stāvlaukumā izvietotas ir arī atkritumu urnas, tomēr apmeklētāji aicināti atkritumus neizmest pludmales teritorijā, bet ņemt tos līdzi un izmest mājās.

Pludmalē glābšanas dienesta nav, bet stāvlaukuma apsaimniekotājam ir pieejams pirmās palīdzības inventārs.

Informācijas stendā pludmales apmeklētājiem izlasāma informācija par peldvietas atrašanās vietu un kontaktpersonu, kā arī informācija ar glābšanas dienesta kontaktiem, un sabiedriskās kārtības ievērošanas prasībām.

Informācijai: Operatīvo dienestu transportam pludmale nav sasniedzama, tas var nokļūt tikai līdz stāvlaukumam.

Atbildīgais un peldvietas apsaimniekotājs: PSIA “Krants”

Adrese: “Kuplā priede”, Lapmežciema pagasts, Tukuma novads. GPS 57.038287, 23.402896

Lapmežciema - Bigauņciema pludmale

Neoficiālā peldvieta “Lapmežciema - Bigauņciema pludmale” jeb “Kupskalnu pludmale” atrodas Lapmežciema pagastā uz Lapmežciema un Bigauņciema robežas. Uz to ved Kupskalnu dabas taka. Pludmalei var arī piekļūt par Kronīšu ceļu, Lomu ielas ceļu un Kurpnieku ielas ceļu. Pludmalē atrodas ģērbtuve, informācijas stends, kā arī bērnu laukumiņš. Kronīšu ielas galā atrodas āra trenažieru stacija. Pludmalē uzstādīta arī tualete, kas pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Pludmalē izvietotas ir arī atkritumu urnas, tomēr apmeklētāji aicināti atkritumus neizmest pludmales teritorijā, bet ņemt tos līdzi un izmest mājās.

Pludmalē glābšanas dienesta nav.

Informācijas stendā pludmales apmeklētājiem izlasāma informācija par peldvietas atrašanās vietu un kontaktpersonu, kā arī vispārīgs peldvietas apraksts. Stendā atrodama arī informācija ar glābšanas dienesta kontaktiem, informācija par pirmās palīdzības sniegšanu slīkšanas gadījumā, sabiedriskās kārtības ievērošanas un peldvietas drošības prasībām, smēķēšanas ierobežojumiem un aizliegumu ievest peldvietā mājdzīvniekus bez pavadas.

Bezmaksas pieejamās autostāvvietas automašīnu novietošanai:

  • Stāvlaukums pie Meža ielas, Bigauņciems (pretī Kupskalnu dabas takai);
  • MC benzīntanka stāvlaukums, Lapmežciems;
  • Stāvlaukums “Tirgus” pie Lomu ielas, Lapmežciems;

Aktīvās atpūtas piedāvājumu pludmalē izveidotais pludmales volejbola laukums, kā arī uzstādītie āra trenažieri. Pludmalē iespējams iznomāt SUP dēļus un peldošās pirts pakalpojumus (www.facebook.com/profile.php?id=100069672936348)

Informācijai: Līdz pludmalei (stāvlaukumam) ved dēļiem izlikta taka, kas ļauj tai būt pieejamai cilvēkiem ar kustību traucējumiem un ģimenēm, kurām bērni ir ratiņos. Pludmale ar peldvietu pa to nav pieejama operatīvo dienestu transportam.

Atbildīgais un peldvietas apsaimniekotājs: Tukuma novada pašvaldība – Lapmežciema pagasta pārvalde.

Adrese: Kupskalnu dabas taka Lapmežciema-Bigauņciema robeža, Lapmežciema pagasts, Tukuma novads. GPS 56.991670, 23.528370 un 1,3km robežā uz Lapmežciema pusi.

 

***

 

Peldvietas iekšzemē - pie upēm, ezeriem un dīķiem

Peldvieta Tukumā pie Melnezera

Melnezera peldvieta atrodas pie Tukuma pilsētas robežas mežā, pie Melnezera. Ir iemīļota pilsētnieku atpūtas vieta. Ezera krastā ir peldvieta ar laipu, atpūtas soliņiem un zviļnu soliem, lai sauļotos, neliela ģērbtuves kabīne, atkritumu urnas, kā arī atsevišķi bērnu rotaļlaukumu un āra trenažieru elementi. Apkārtnē - takas kājāmgājējiem, nūjotājiem un skrējējiem.

Peldvietas apmeklētājiem pieejami arī basketbola un pludmales volejbola laukumi. Vasaras sezonā peldvietā strādā glābēji. Peldvietā tiek veiktas arī ūdens kvalitātes analīzes, kuru rezultāti atspoguļoti vietnē www.tukums.lv sadaļā par vidi. 

Informācijai: Peldvieta pieejama operatīvo dienestu transportam.

Atbildīgais un peldvietas apsaimniekotājs: Tukuma novada pašvaldības Komunālā nodaļa

Adrese: Melnezers (Melnezera ielas galā), Smārdes pagasts, Tukuma novads. GPS 56.984233, 23.171217

Peldvieta pie Abavas upes Irlavā

Peldvieta pie Abavas upes Irlavā atrodas pie Irlavas Sporta nama. Uz peldvietu norāda izvietotas norādes, autotransporta novietošanai izmantojams stāvlaukums pie Sporta nama. Peldvieta labiekārtota ir minimālu infrastruktūru – ir gan ģērbtuves, gan atpūtas galdi un soli, kā arī atkritumu urnas, tualetes un arī ugunskura vietas.

Peldvietas apmeklētājiem pieejami dažādi aktīvās atpūtas un sporta iespējas, jo blakus izveidoti ir volejbola, basketbola, futbola un pludmales volejbola laukumi, āra trenažieri.

Līdz peldvietai mežā ved asfaltēts šaurs ceļš, kura galā ir neliels stāvlaukums.

Peldvietā tiek veiktas arī ūdens kvalitātes analīzes, kuru rezultāti atspoguļoti vietnē www.tukums.lv sadaļā par vidi. 

Informācijai: Peldvieta pieejama operatīvo dienestu transportam.

Atbildīgais un peldvietas apsaimniekotājs: Tukuma novada pašvaldība – Irlavas-Lestenes pagasta pārvalde

Adrese: Irlavas Sporta nams, Sporta iela 1, Irlava, Irlavas pagasts, Tukuma novads. GPS 56.869740, 23.000876

Peldvieta pie Abavas upes Kandavā

Lai kandavniekiem un viesiem būtu patīkamāk un ērtāk pavadīt brīvo laiku dabā un baudīt peldes Abavas upē, Kandavas un pagastu apvienība sadarbībā ar SIA “Kandavas ceļi” ir iekārtojusi atpūtas vietu pie iecienītas peldvietas Abavas krastā.

Atpūtas vietā ir izveidota pieeja pie Abavas upes, labiekārtota peldvieta, izvietota pārģērbšanās kabīne, izvietots galds un soli, ierīkota piknika vieta ar iespēju kurināt ugunskuru un ir ierīkota malkas novietne. Teritorija norobežota ar laukakmeņiem, kas, ledus iešanas gadījumā, pasargās no postījumiem.

Atpūtas vieta atrodas pie Kandavas pilsētas robežas – orientieris pilsētas lielo burtu uzraksts “Kandava” virzienā uz Sabili.

Kandavas un pagastu apvienība lūdz ievērot kārtību, cienīt citu paveikto darbu un saudzēt labiekārtotās atpūtas vietas. Iedzīvotājiem, novērojot pārkāpumus vai vandālismu, jāziņo par to Kandavas un pagastu apvienības vadītājam vai policijai.

Ūdens kvalitātes analīzes tiek veiktas un to rezultāti atspoguļoti vietnē www.tukums.lv sadaļā par vidi.

Informācijai: Peldvieta pieejama operatīvo dienestu transportam

Atbildīgais un peldvietas apsaimniekotājs: Tukuma novada pašvaldība – Kandavas un pagastu apvienība

Adrese: Nobraucamais ceļš no Kandavas-Sabiles šosejas pie burtiem KANDAVA, Kandavas pagasts, Tukuma novads. GPS 57.026751, 22.777448

Peldvieta pie Sēmes ezera 

Šī ir vienīgā vieta, kur ir brīva pieeja valsts publiskas lietošanas ezeram pa pašvaldības zemi. Pie Sēmes ezera ir izveidota  atpūtas vieta ar  uzlabotu ezera grunti pie peldvietas, uzstādītu pontona laipu, masīvkoka galdu un solu, atkritumu tvertni un koka tualeti. Peldvietā tiek veiktas arī ūdens kvalitātes analīzes, kuru rezultāti atspoguļoti vietnē www.tukums.lv sadaļā par vidi. 

Informācijai: Peldvieta vasarā pieejama operatīvo dienestu transportam

Atbildīgais un peldvietas apsaimniekotājs: Tukuma novada pašvaldība – Sēmes un Zentenes pagastu pārvalde

Adrese: zemes vienība ar nosaukumu Sēme 44 , Sēmes pagasts, Tukuma novads. GPS 57.055866, 23.070441

Peldvieta pie Teteriņu ezera Kandavā

Pie Teteriņu ezera ir izveidota sakopta atpūtas vieta ar izbūvētu pludmali un baltām jūrmalas smiltīm, uzlabota ezera grunts pie peldvietas, uzstādīta koka laipa un laukakmens galds ar soliem. Pie peldvietas atrodas pārģērbšanās kabīnes, tualetes un atkritumu urnas. Peldvietā tiek veiktas arī ūdens kvalitātes analīzes, kuru rezultāti atspoguļoti vietnē www.tukums.lv sadaļā par vidi. 

Blakus peldvietai izveidota arī aktīvās atpūtas zona – Kandavas virvju trase, kurā izveidotas divas virvju šķēršļu trases. Pie virvju trases (gan pie lielās, gan mazās) ir izvietoti trases lietošanas noteikumi.

Informācijai: Peldvieta pieejama operatīvo dienestu transportam

Atbildīgais un peldvietas apsaimniekotājs: Tukuma novada pašvaldība – Kandavas un pagastu apvienība

Adrese: Teteriņu iela 2 , Kandava, Tukuma novads. GPS 57.034757, 22.802575

Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma stadions ar āra peldbaseinu

Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma sporta komplekss ar stadionu un āra baseinu atrodas blakus Teteriņu ezeram. Āra peldbaseins ir ar lēkšanas torni (3, 5, 7 un 10 metri). Atpūtniekiem pieejams gan stadions, gan futbola un vairāki basketbola laukumi, tenisa korti. Netālu atrodas auto poligons.

Teritorijā atrodas arī telšu un piknika vietas, vasaras kafejnīca "Nāriņa" un vasaras kafejnīca "Teteriņi". Peldvietā tiek veiktas arī ūdens kvalitātes analīzes, kuru rezultāti atspoguļoti vietnē www.tukums.lv sadaļā par vidi. 

Informācijai: Peldvieta pieejama operatīvo dienestu transportam

Atbildīgais un peldvietas apsaimniekotājs: Kandavas Lauksaimniecības tehnikums

Adrese: Daigones iela 14, Kandava, Tukuma novads. GPS 57.033649 22.799891

Peldvieta pie Slampes dīķa

Slampes centra dīķa peldvieta izveidota pie viena no ciema dīķiem blakus Tukuma-Jelgavas šosejai. Pie peldvietas var piebraukt un novietot nelielā stāvvietā ar auto. Stāvlaukums dabā iezīmēts un norobežots ar akmeņiem (norādes par stāvvietu nav). Peldvietas uzlabošanai pašvaldība ik gadu uzber smiltis. Peldvieta aprīkota ar minimālu infrastruktūru – ir ģērbtuve, 2 soliņi, atkritumu urnas. Tualetes, informācijas stenda un bojas peldvietā nav. Peldvietā tiek veiktas arī ūdens kvalitātes analīzes, kuru rezultāti atspoguļoti vietnē www.tukums.lv sadaļā par vidi. 

Informācijai: Peldvietu pieejama operatīvo dienestu transportam

Atbildīgais un peldvietas apsaimniekotājs: Tukuma novada pašvaldība – Džūkstes-Slampes pagasta pārvalde

Adrese: Slampes centra dīķis pie Tukuma-Jelgavas šosejas, Slampe, Slampes pagasts, Tukuma novads. 56.850525, 23.305419

Peldēšanās vieta Milzkalnes dīķī

Milzkalnes dīķis atrodas Milzkalnes ciematā pie daudzdzīvokļu namiem starp mazdārziņiem un mežmalu. Peldēšanās vietas apmeklēšanas gadījumā viesi ir aicināti transporta līdzekļus atstāt šosejas Milzkalne-Tukums (V-1446) ceļmalā labajā pusē – paplašinātajā ceļa nomalē aiz Milzkalnes pieturas Tukuma virzienā. Lūdzam nebraukt daudzdzīvokļu namu teritorijā, neapgrūtināt vietējo iedzīvotāju piekļuvi dzīvokļiem – vēsturiski dīķis veidots vietējiem daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem, tādēļ šeit nav izbūvēta atbilstoša piekļuve dīķim tūristiem. Tāpat viesi aicināti ievērot klusuma normas, lai netraucētu daudzdzīvokļu namu iedzīvotājus.

Dīķis ir aprīkots ar laipu, uz kuras atrodas soliņi. Pie dīķa ir neliela pārģērbšanās kabīne, ko iedzīvotāji paši uzcēluši Lielajā talkā, un neliela atkritumu urna. Aicinām viesus savus atkritumus nest projām pašiem.

Pie dīķa stingri aizliegts kurināt ugunskurus, jo tas atrodas ciemata teritorijā un paaugstinātas ugunsbīstamības teritorijā.

Atbildīgais un peldvietas apsaimniekotājs: Tukuma novada pašvaldība – Smārdes pagasta pārvalde

Adrese: Milzkalne, Smārdes pagasts, Tukuma novads

Peldēšanās vietas lokācija: 56.978376, 23.221231

Autostāvvietas lokācija: 56.977336, 23.224180

Peldēšanās vieta Smārdes dīķī

Smārdes dīķis ir visjaunākā peldēšanās vieta Tukuma novadā. “Zilā lagūna”, kā to dēvē vietējie iedzīvotāji, ir izrakta 2021. gada pavasarī. Pie dīķa var piebraukt 300 m attālumā, automobili novietojot “Vēja dārza” parka (dendrārija) plašajā stāvvietā. Blakus dīķim ir izveidots kalns, kas paredzēts bērniem un jauniešiem kā dabiskais slidkalniņš ziemas periodā.

Atbildīgais un peldvietas apsaimniekotājs: Tukuma novada pašvaldība – Smārdes pagasta pārvalde

Peldēšanās vietas adrese: “Vēja dārzs”, Smārde, Smārdes pagasts, Tukuma novads

Peldēšanās vietas lokācija: 56.955907, 23.344750

Autostāvvietas lokācija: 56.956989, 23.340499

Peldvieta Lapmežciemā - “Starpiņupes peldvieta”

Starpiņupītes peldvieta Lapmežciemā izveidojusies ielokā pie Starpiņupes, apmēram 200 metrus no Starpiņupes slūžām, kas ir tuvāk ezeram. Aptuveni 200 metrus no pašas peldvietas ir stāvlaukums (Ezera ielas galā). Peldvieta aprīkota ar minimālu infrastruktūru – ir ģērbtuve, 2 soliņi, atkritumu urnas. Informācijas stenda un bojas peldvietā nav. Analīzes ūdens kvalitātes pārbaudei šobrīd netiek veiktas.

Informācijai: Peldvietu nav pieejama operatīvo dienestu transportam. Operatīvais dienesta transportam ir piekļuve līdz stāvlaukumam Ezera ielas galā.

Atbildīgais un peldvietas apsaimniekotājs: Tukuma novada pašvaldība – Lapmežciema pagasta pārvalde

Adrese: Siliņupes peldvieta, Ezera iela, Lapmežciems Tukuma novads. GPS 57.010410, 23.507412

 

***

Mājas lapā ievietotā informācija ir par publiskajām peldvietām ar situāciju uz 12.06.2023, par kuru uzturēšanu un apsaimniekošanu rūpējas publiskais sektors – valsts un pašvaldības iestādes.