logo
A A A

Aktualitātes

27/11/2020

Pirmajā Adventē, gaidot Ziemassvētkus…

Ar moto “Izgaismo smukumu” aicinām izgaismot skaisto sevī un visapkārt, baudot izrotāto Tukuma pilsētu pastaigu laikā, apmeklējot muzejus, dodoties iepazīt Tukuma apkārtnes dabas takas un notverot svētku brīnumu Pasaku mežā Tukuma Pilsētas parkā.

Decembrī īpaši aicinām atbalstīt Tukuma un tā apkārtnes uzņēmējus gan plānojot dāvanu iegādi un ietērpjot namus svētku rotās, gan sūtot Ziemassvētku apsveikumus saviem mīļajiem un plānojot svētku mielastu.

Šogad svētku sajūtas vairošana lielā mērā atkarīga no mums pašiem, tādēļ piedalies tukumnieku ķeksīšsarakstu aktivitātēs. Tās katru nedēļu būs citādākas.

TIEKAMIES TUKUMĀ radošā komanda no sirds centīsies rūpēties par drošām un veselībai draudzīgām norisēm Tukuma novadā, taču tās izbaudīt spēsim vien tad, ja liksim svētku dzirkstij iemirdzēties arī katrā sirdī un katrā mājā.

Izgaismo smukumu!

Adventes laiks ir saistīts ar Ziemassvētku gaidīšanu – mieru, klusumu un pārdomām. Lai pārvarētu un kliedētu tumsu, aicinām Tukuma novada iedzīvotājus, uzņēmumus un organizācijas rotāties un izgaismot Tukuma smukumu. Rotāsim savu namu logus un durvis, pagalmus un sētas, jumta kores, dārzus un skatlogus, radot īpašu svētku noskaņu gan sev, gan citiem! Iedegsim gaismiņas vakaros, raidīsim prom tumsu un sagaidīsim svētkus gaišus un krāšņus!

Arī šogad, turpinot tradīciju, pirms ceturtās Adventes Ziemassvētku rūķi kādu vakaru dosies lūkot un vērtēt izrotātos namus un pagalmus, lai Zvaigznes dienā sveiktu labākos un radošākos.

Izgaismo pilsētu! Izgaismo smukumu!

Lielā svētku egle

Pilsētas centrālā egle savus iedegšanas svētkus svinēs svētdien, 29. novembrī. Šogad nenotiks krāšņa egles atklāšanas ceremonija, taču Brīvības laukuma Ziemassvētku rotu mūzikas pavadībā pirmoreiz apskatīt varēs visas dienas garumā no plkst. 10.00.

Rūķi mūsu pilsētas svētku rotu - egli - šoreiz izraudzījušies tepat Tukumā. To ziedojusi tukumnieku ģimene, un egle, saimes aprūpēta, augusi 53 gadus. Egle mirdzēs līdz pat Zvaigznes dienai, bet Brīvības laukumu pieskandinās gan Tukuma Evaņģēliski luteriskās baznīcas torņa melodijas, gan Ziemassvētku dziesmas.

No pirmās Adventes līdz pat Ziemassvētkiem pie baznīcas būs skatāms arī lielais Adventa vainags. Tukuma Evaņģēliski luteriskās baznīcas nupat atjaunotais iekšpagalms iemirdzēsies gaidāmo svētku un laternu gaismās.

Izgaismo prieku!

Baznīcas torņa melodijas

Līdz pat Zvaigznes dienai no Tukuma Sv. Trīsvienības baznīcas torņa noteiktās stundās dzirdēsim Adventa laika mūziku, kuru ieskaņojis pianists Vestards Šimkus, lai gada vistumšākajā laikā vairotu svētku prieku mūsu sirdīs un domās.

Pirmās baznīcas torņa melodijas Vestards ieskaņoja jau vasaras vidū, atsaucoties Tukuma pilsētas Kultūras nama un Tukuma Evaņģēlisli luteriskās baznīcas Atjaunošanas fonda aicinājumam. Rudenī radītas jaunas melodijas īpaši Adventa un Ziemassvētku laikam.

Adventa melodijas savu skanējumu baznīcas tornī uzsāks jau svētdien, 29. novembrī. Ziemassvētku melodijas sāks skanēt 24. decembrī, ievadot Ziemassvētku laiku. Pulksteņa melodijām būs dienas un nedēļas skanējuma ritms, liekot īsām melodijām skanēt katru trešo stundu un intonējot pulksteņa darbību pārējās stundās. Melodijas skanēs katru dienu pulksten 6:00, 12:00, 15:00, 18:00, 21:00 un 23:00.

Izgaismo sirdi!

Dievnams meditācijai

Sākot ar 29. novembri un pēc tam katru nedēļu no trešdienas līdz svētdienai pēcpusdienās no pulksten 14:00 līdz 19:00 Tukuma Evaņģēliski luteriskās baznīcas durvis būs atvērtas lūgšanām, pārdomām un meditācijai. Dievnama sveču kandelārā apmeklētāji varēs iededzināt aizlūgumu svecītes un uzkavēties individuāliem aizlūgumiem.

Apmeklējot baznīcu, aicinām izmantot tikai atzīmētās sēdvietas, kā arī apmeklējuma laikā lietot sejas maskas.

Izgaismo sirdi! Izgaismo domas!

Svētku ķeksīšsaraksts

Gaidot Pirmo adventi, esam sagatavojuši ķeksīšsarakstu, kas palīdzēs radīt Ziemassvētku gaidīšanas sajūtu. Viens no pirmajiem mazajiem darbiņiem, protams, ir izrotāt Adventes vainagu un svētdien iedegt tajā pirmo svecīti. Vēl pirms Adventes, bet noteikti visu Ziemassvētku gaidīšanas laiku iesakām pavadīt laiku, lai izveidotu savu mīļāko ziemas dziesmu izlasi svētku gaidīšanai un svinēšanai.

Svētku sajūtas radīšanai noteikti pagatavo kādu ziemas karsto dzērienu – karstu upeņu sulu ar dažādām garšvielām vai karstvīnu. Mūsu ieteikums – atbalsti vietējos ražotājus un nobaudi Abavas karstvīnu vai Jaunpils karstalu.

Adventes dienā aicinām doties pastaigā dabā vai pilsētā. Esot pilsētā, viens no mazajiem darbiņiem – nofotografēties pie tikko iedegtās lielās pilsētas svētku egles un nebēdnīgā Rūķa dārznieka, kurš eglīti atkal izrotājis ar lielām sarkanām bumbām. Uztaisīto foto nosūti draugiem vai radiem kā svētku pastkarti, jo satikties šobrīd netiek ieteikts. Ar bildi dalies arī internetā, pieliekot klāt mirkļabirkas #TiekamiesTukumā un #TTziema .

Izgaismosim vistumšāko gada laiku ar svētku prieku!

 

Apmeklējot svētku norises Tukuma pilsētā un novadā, aicinām nedrūzmēties un ievērot distanci no citiem klātesošajiem, kā arī lietot mutes un deguna aizsegus, kur tas nepieciešams.

Svētku sajūtu varēsim radīt un baudīt tikai tad, ja rūpēsimies par savu un citu veselību, tāpēc aicinām Tukuma novada iedzīvotājus un viesus būt atbildīgiem un ievērot Ministru Kabineta noteikumus un COVID-19 ierobežošanas pasākumus.