logo
A A A

Aktualitātes

12/09/2023

Piedalies akcijā “Apceļo Latvijas pilis un muižas 2023” arī Tukuma pusē!

No 1. jūnija līdz 28. oktobrim visā Latvijā norisinās akcija “Apceļo Latvijas pilis un muižas 2023”, kurā piedalās arī Tukuma puses pilis un muižas - Durbes pils, Tukuma Pils tornis, Jaunpils pils, Jaunmoku pils un Kukšu muiža.

Akcijas mērķis ir Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma – muižu, piļu un parku - vērtību apzināšana un popularizēšana, iesaistot ceļotājus aktīvā Latvijas vēsturisko zemju apceļošanā, akcentējot saglabātā kultūras mantojuma vēsturisko vērtību un vietējā tūrisma daudzveidīgumu, unikalitāti un veicinot objektu atpazīstamību, iepazīšanu un to izzināšanu. Apceļošanas akcijas ietvaros ikvienam ir iespēja apmeklēt Latvijas muižas un pilis, veikt dažāda veida uzdevumus un aktivitātes, kā arī laimēt balvas.

Apceļotājam ir jāizdrukā A4 formāta “Apceļošanas akcijas” kontrollapa (to var
lejupielādēt no vietnes www.pilis.lv vai jau izdrukātā veidā saņemt jebkurā akcijas norises vietā) un, apmeklējot akcijas dalības vietu, ir jāsaņem atzīme par vietas apmeklējumu (zīmogs, uzlīme, paraksts).

Aktīvākajiem akcijas dalībniekiem tiks izsūtīts ielūgums uz Latvijas piļu un muižu apceļošanas akcijas noslēguma pasākumu. Lai piedalītos balvu izlozē un/vai saņemtu ielūgumu uz apceļošanas akcijas noslēguma pasākumu, līdz 2023.gada 10.oktobrim jāizveido foto galerija sociālajā vietnē Facebook.com ar nosaukumu “Apceļotās Latvijas pilis un muižas 2023”, tajā jāievieto foto, kur uz apmeklētās pils vai muižas fona ir redzams LPMA logo (viens foto no katra objekta). Pēc tam dalies ar šo galeriju, vai ievietotās galerijas saiti, nosūtot to uz LPMA Facebook.com lapas kontu vai jebkurā akcijas pilī, muižā no 2023.gada 1.jūlija līdz 2023.gada 10.oktobrim iesniedzot reģistrācijas lapu, kurā ir veiktas vismaz 10 atzīmes no apmeklētajiem objektiem, vai nosūtot to līdz 2023.gada 10.oktobrim elektroniski (skenējot, fotografējot) uz e-pastu: pasts@pilis.lv.

Atceries: katrs apmeklētājs var iesūtīt tikai vienu reģistrācijas kontrollapu!

Plašāka informācija par akciju - uz vietas objektos vai www.pilis.lv