logo
A A A

Aktualitātes

28/09/2023

Nedēļas nogales pasākumi septembra izskaņā

Sāk septembris jau atvadīties no mums. Tik silts, šķiet, kā vēl nekad. Kā vasaras ceturtais mēnesis. Ko nesīs oktobris, vēl nezinām, bet šī nedēļas nogale lai atnes Miķeļdienas krāsas, Putnu dienu pārsteigumu, kafijas smaržu, Zinātnieku nakts noslēpumu burvību, kā arī – pa muzikālam priekam un teatrālai baudai! Ieskaties nedēļas nogales pasākumu apkopojumā un saplāno brīvdienas jau tagad!

Kafijas diena Tukumā

29. septembrī no 11.00 līdz 16.00 Tukuma Pils tornī atzīmēs Starptautisko kafijas dienu. Uzzināsi vairāk par kafijas cehu Tukumā un kafijas ražošanu, kā arī būs iespēja kafiju degustēt. Varēsi arī apskatīt sadzīves priekšmetus no Tukuma muzeja krājuma, kurus izmantoja kafijas pagatavošanai. Ieeja pasākumā ar muzeja biļeti. Vairāk informācijas www.tukumamuzejs.lv. Adrese: Tukuma Pils tornis, Brīvības laukums 19a, Tukums.

Sportiskie pasākumi novadā

Basketbola sezona ir sākusies! Nāc un atbalsti Kandavas sadarbības pilsētas Saku (Igaunija) vīriešu basketbola komandu un Kandavas BJSS komandu turnīrā “Kandavas ozolzīļu kauss 2023” 29. – 30. septembrī, Kandavas sporta hallē. 29.septembrī pirmā spēle sāksies pulksten 20:00, bet 30.septembrī jau pulksten 11:00! Vairāk informācijas www.kandava.lv. Adrese: Kandavas sporta halle, Skolas iela 10, Kandava, Tukuma novads.

30. septembrī Cērē pie sporta halles Kandavas taku skriešanas seriāla 6. posms (noslēdzošais). Starts no pulksten 17:00 līdz 18:00 pie Cēres sporta halles. Vairāk informācijas, rakstot uz e-pastu: uldis.vecins@tukums.lv. Adrese: Cēres sporta halle. Cēres skola, Cēres pagasts, Tukuma novads.

Miķeļdienas lustes

Tukumā tradicionālās Miķeļdienas svinības šogad norisināsies 30.septembrī no pulksten 9:00 līdz 14:00 Brīvības laukumā. Būs jautras izdarības, dziesmas un dejas, ģimenes iepirkšanās spēle, lielā izsole, muzikāli pārsteigumi kā arī tikšanās ar pašu Miķeli! Nāc, pavadi dienu ģimeniski, garantējam lieliski pavadītu laiku! Būs gan rudens labumu tirdziņš, gan arī Tukuma pilsētas Kultūras nama amatiermākslas kolektīvu uzstāšanās un dažādi muzikāli pārsteigumi. Ieeja bez maksas. Vairāk informācijas www.tukumakn.lv. Adrese: Brīvības laukums 1, Tukums.

Viesatās 29.septembrī pulksten 18.00 ikvienam ir iespēja piedalīties izzinošā pārgājienā Miķeļdienas noskaņās. Pulcēšanās pie Viesatu Kultūras nama, pārgājiena garums aptuveni 7 kilometri. Adrese: Viesatu kultūras nams, "Jaunviekaļas", Viesatas, Viesatu pagasts, Tukuma novads.

Zinātnieku nakts pasākumi

Zinātnieku nakts ietvaros 29.septembrī pulksten 18:00 varēs apskatīt Dārzkopības institūta Pūres Dārzkopības pētījumu centru, noklausīties stāstījumu par pētījumu centra darbību un nozīmi dārzkopības nozares attīstībā mūsdienu tehnoloģiju pielietojumu. Piedalīsies arī vokālais ansamblis "Smaidas". Interesentiem pieteikties pa tālruni 26284364. Adrese: Apdzīvota vieta "Dzintars", Pūres pagasts, Tukuma novads.

Zinātnieku nakts ietvaros 29. septembrī no pulksten 17.00 līdz 20.00 interesentiem būs iespēja doties ekskursijā un apskatīt "Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūta" laboratoriju noteiktos laikos - pulksten 17.00, 18.00 un 19.00. Varēs arī vērot dažādu koksnes paraugu demonstrāciju, izmēģināt orientēšanās spēli ar uzdevumiem un uzdot jautājumus laboratorijas speciālistiem. Vairāk informācijas pa tālruni 26372288. Adrese:“Pienavas katlu māja”, Pienava, Džūkstes pag., Tukuma novads.

Putnu dienas un Ceļotāju dienas

Ķemeru Nacionālā parka Ceļotāju dienas Eiropas Putnu dienu noskaņās jau 30. septembrī un 1. oktobrī! Dabas aizsardzības pārvaldes (pārvalde) sadarbībā ar Ķemeru Nacionālā parka reģiona uzņēmējiem un pašvaldībām 30. septembrī un 1. oktobrī rīko tradicionālās Ceļotāju dienas. Pasākuma vadmotīvs šogad ir “atklājumi” jeb teritorijas jaunās iespējas, sajūtas un dārgumi teju it visur. Piemēram, virkne jaunu audiogida maršrutu piekrastes ciematos, atjaunota senā zvejnieku sēta «Gaiķi», Melnezera laivu koncerts, ģimenēm piemērots velobrauciens, paaugstinātas grūtības pārgājiens dabā utt. Daudzi pasākumi veltīti putniem, jo šajās dienās visā Eiropā notiek arī tradicionālās putnu rudens vērošanas dienas. Pilnu pasākuma programmu var atrast Ķemeru Nacionālā parka Facebook lapā - Pasākumu sadaļā vai www.kemerunacionalaisparks.lv.

30.septembrī no pulksten 9:00 Putnu dienu ietvaros aicinām arī uz Engures ezera dabas parka atjaunoto putnu vērošanas torni. Tur kopā ar divām atraktīvām Zanēm, kas savas brīvdienas pavada kopā ar putniem, saskatīsim, iepazīsim, saskaitīsim Engures ezera spārnotos atpūtniekus. 4 stundu garumā varēsiet pievienoties putnu vērotāju pulkam. Līdzi ņem binokli vai fotoaparātu (ja tāds ir). Apģērbu izvēlies atbilstošu laikapstākļiem un vējam. Ņem vērā, attālums no pieturas līdz tornim 1km. Obligāta iepriekš pieteikšanās rakstot Līgai 28368889 (vietu skaits ierobežots). Vairāk informācijas par visiem Putnu dienu pasākumiem www.putnudienas.lv.

Muzikālie pasākumi

Baudi 30. septembrī pulksten 19:00 Kandavas Vīna namā muzikālu vakaru ar Rimantu Jakobovicu un Edgaru Plotnieku. Ieeja bez maksas. Galdiņu rezervācija: 26593861. Adrese: Kandavas vīna nams, Ūdens iela 2, Kandava, Tukuma novads.

Muzikālā dzejas programma "Cik labi, ar tevi var neizlikties..." kopā ar vokālo ansambli "Par to..." Zemītes pagasta tautas namā izskanēs 30.septembrī pulksten 15.00. Ieeja 1 EUR. Adrese: Cerības, Zemīte, Zemītes pagasts, Tukuma novads.

Arī Zantē varēs baudīt muzikālo dzejas programmu "Cik labi, ar tevi var neizlikties..." kopā ar vokālo ansambli "Par to..." 30.septembrī pulksten 17.00. Ieeja 1 EUR. Adrese: Zantes kultūras nams un bibliotēka, Skolas iela 6, Zantes pagasts, Tukuma novads.

Izrādes

1.oktobrī Tukuma kultūras namā pulksten 12:00 norisināsies aizraujoša, interaktīva un pamācoša bērnu izrāde latviešu valodā “Multikosmoss"! Izrādes laikā galvenais uzdevums vienotai skatītāju ekipāžai- gan zēniem, gan meitenēm, kā arī viņu vecākiem, būt par glābiņu Saules sistēmai no Melnā cauruma, kas draud tai ar pilnīgu izzušanu. Dodoties ceļojumā uz zvaigznēm, katrs no dalībniekiem pirms šīs atbildīgās, bet ļoti aizraujošas misijas, izies speciāli kosmisku apmācību un saņems personīgu navigācijas ierīci, kas ir rokassprādze ar gaismas diodīšu spuldzēm, ar kuras palīdzību varēs izpildīt pat pašus grūtākos uzdevumus. Ieeja 7.43 - 26.52 EUR. Biļetes iegādājamas biļešu paradīzes kasēs. Adrese: Tukuma pilsētas kultūras nams, Lielā iela 1, Tukums, Tukuma novads.

No muzikanta sagaida daudz. Cik daudz? To varēs uzzināt monoizrādē “Muzikants ir cilvēks” 30.septembrī pulksten 17:00 Kandavas kultūras namā. Izrādē apkopoti stāsti iz muzikantu dzīves un viņu ikdienas gaitām visos Latvijas novados. Pateicoties Andrim Baltacim, būs iespēja paraudzīties uz muzikanta dzīvi citām acīm. Ieeja 12 EUR. Biļetes iegādājamas biļešu paradīzes kasēs. Adrese: Kandavas kultūras nams, Lielā iela 28, Kandava, Tukuma novads.

Savukārt Vānes kultūras namā 1.oktobrī pulksten 15:00 būs skatāma Lutriņu amatierteātra “Atvars” izrāde “Brangais ķēriens”. Ieeja 2 EUR. Adrese: “Gaismiņas”, Vānes kultūras nams, Vānes pagasts, Tukuma novads.

Tiks atklāta izstāde!

Svētdien, 1.oktobrī 13.00 Tukuma Mākslas muzejā un 14.00 Mākslas galerijā “Durvis” izstādes “Pērles” atklāšanas pasākumi, atzīmējot Tukuma Mākslinieku grupas 40. gadskārtu. Izstāde apskatāma abos muzejos līdz 26. novembrim. Biedrība „Tukuma Mākslinieku grupa” dibināta 2011. gadā, 1983. gadā atjaunojot pastāvošo apvienību ar vadītāju - Uldi Zemzari, šobrīd vadītāja ir māksliniece Ingemāra Treija. Vairāk informācijas www.tukumamuzejs.lv.

Citi pasākumi nedēļas nogalē

Klubā “Lemon Club” 29.un 30.septembrī - "TEQUILA WEEKEND". Visiem tekilas dzērieniem 50% atlaide. Ieeja 3 EUR. Vecuma ierobežojums 18+. Vairāk informācijas www.lemonclub.lv. Adrese: "Lemon Club", Brīvības laukums 4, Tukums.

Par katru no pasākumiem vari uzzināt vairāk www.visittukums.lv Pasākumu sadaļā!
 
Krāsainu nedēļas nogali Tukuma pusē!