logo
A A A

Aktualitātes

09/11/2023

Lāčplēša dienai veltīti pasākumi Tukuma novadā

Lāčplēša dienā iededz sveces, dodies lāpu gājienā, izrādi cieņu tiem, kam pateicoties mums ir brīva un neatkarīga valsts. 

Tukuma un Kandavas pilsētās

 • Tradicionālais Lāpu gājiens, kurā īpaši atcerēsimies un godināsim visus, kuri cīnījušies par neatkarīgu Latvijas valsti Tukuma pilsētā sāksies 11.novembrī pulksten 17:30 no Talsu ielas 4. virzienā uz Meža kapiem, kur pulksten 18:00 būs piemiņas brīdis.
 • Savukārt Kandavā 11. novembrī Lāčplēša diena sāksies pulksten 17:15 ar lāpu gājienu no pirmsskolas izglītības iestādes "Zīļuks" stāvlaukuma. 17:30 Svinīgs brīdis pie "Candowe" burtiem, karoga pacelšana. Piemiņas pasākums "Lāčplēša spēku Latvijai!" turpināsies pulksten 18:00 skvērā pie Bruņinieku pilskalna. Arī Kandavas vīna nams aicina uz sirsnīgu mūzikas un dzejas vakaru "Ar Tēvzemi sirdī", kas veltīts Latvijai. Mūzikas un dzejas vakarā 11.novembrī pulksten 18:30 būs iespēja satikt Dagniju Gudriķi un Evitu Bērziņu.

Lāčplēša diena piekrastē

 • Lapmežciema tautas nams aicina uz Lāčplēša dienas pasākumiem 11.novembrī. Pulksten 17:00 būs iespēja noskatīties latviešu spēlfilmu "Mana brīvība" Lapmežciema tautas namā. Ieejas biļetes cena 3 EUR. Pēc tam, pulksten 18:00 Zemessardzes 51.kājnieku bataljons Lapmežciema parka estrādē prezentēs ieroču ekipējumu. Savukārt pulksten 19:00 turpat, parka estrādē ikviens klausītājs aicināts uzņemt spēku caur dziesmām, ko izpildīs Gunta Meņģele un Rihards Jakuško, bet 19:30 visi aicināti pulcēties pie estrādes ar līdzpaņemtām lāpām, lai dotos lāpu gājienā līdz dižozolam "Austrums".
 • Engurē 11.novembrī pulksten 15:00 ikviens Engures pagasta iedzīvotājs aicināts uz svinīgo svētku uzrunu Engures Saieta namā, kurā uzstāsies Zemessardzes 51.kājnieku bataljona pārstāvis. Pulksten 17:00 norisināsies ikgadējais lāpu gājiens, kas sāksies pie Engures vidusskolas. Pēc lāpu gājiena kafejnīca Vieta 62 aicina ikvienu ciemos, lai sasildītos un nobaudītu bezmaksas svētku soļanku.

Tukuma novada pagastos

 • Tumes pagasta iedzīvotāji 11.novembrī aicināti iedegt svecītes namu logos un pagalmos.
 • Lāčplēša dienas lāpu gājiens Jaunpilī sāksies pulksten 18:00 ar pulcēšanos pie Jaunpils vidusskolas. Pēc tam, pulksten 19:30 būs iespēja noskatīties Ilzes Kungas - Melgailes filmu "Mana brīvība".
 • Smārdes pagastā Lāčplēša dienas lāpu gājiens sāksies 11.novembrī pulksten 18:00 no Smārdes pamatskolas līdz piemineklim latviešu strēlniekiem un Latvijas Brīvības cīņās kritušo karavīru piemiņai pie Vēju dārza. 19:00 - koncerts ar Penkules kapelu "Luste".
 • Slampes pagastā 10.novembrī pulksten 18:00 būs Lāčplēša dienai veltīts gājiens.
 • Lāčplēša diena Pūres pagastā tiks svinēta ar tradicionālo svētku gājienu 11.novembrī pulksten 17:00. Pulcēšanās lāpu gājienam "Pūres dārzi" laukumā. Gājiena noslēgums - pie Pūres kultūras nama. Laukumā pie kultūras nama noritēs svinīgā jaunsargu kandidātu uzņemšana Jaunsardzē, tiks demonstrēti video materiāli par Latviju, kā arī būs tikšanās ar zemessargiem.
 • Vānes pagastā 11. novembrī pulksten 17.00 tiks iedegtas svecītes piemiņas vietās pie Vānes baznīcas.
 • Sēmes un Zentenes pagastā 11.novembrī tiks iedegtas svecītes vides objektos “Latvju zīmes”.
 • Savukārt Zemītes pagastā 11.novembrī pulksten 17:00 būs iespēja kopīgi veidot sveču instalāciju “Iededz gaismu Auseklītī” pie Zemītes tautas nama.
 • 11.novembrī pulksten 18:00 Lāčplēša dienai veltīts lāpu gājiens būs arī Zantes pagastā. Pulcēšanās pie Zantes skolas, lai dotos uz piemiņas vietu pie ozola.
 • Arī Matkules kultūras nams sadarbībā ar Matkules bibliotēku aicina piedalīties Lāčplēša dienas aktivitātēs pie Matkules kultūras nama 11.novembrī pulksten 18:00.
 • Lāčplēša dienā, 11. novembrī, pulksten 18.00 Viesatās paredzēts lāpu gājiens. Pulcēšanās pie Viesatu Kultūras nama. Gājiena noslēgumā ikvienam būs iespēja baudīt sarunas pie ugunskura, tēju un medus maizi.
 • Lestenes pagastā 10.novembrī pulksten 16:00 būs koncerts Lestenes tautas namā, bet pulksten 17:00 – lāpu gājiens uz Lestenes Brāļu kapiem.

Īpašie filmu seansi

 • Valsts svētku gaidās 10.novembrī pulksten 19:00 Vānes kultūras namā un 12.novembrī pulksten 16:00 Tukuma pilsētas Kultūras namā būs iespēja noskaitīties operetes – biogrāfisku stāsta ekranizāciju “TRĪS ZVAIGZNES. ZIGFRĪDS”, kas ir pirmā 21.gadsimta latviešu oriģināloperete. Tā stāsta par pirmo Latvijas Ārlietu ministru, diplomātu, Tukuma novadnieku Zigfrīdu Anna Meierovicu (1887–1925), kas bija viens no visspilgtākajiem, tautā mīlētiem politiķiem, kurš panāca Latvijas valsts izveidošanu 1918. gadā de facto un 1921. gadā de jure.

Par katru pasākumu vairāk var uzzināt www.visittukums.lv mājaslapā Pasākumu vai Izstāžu sadaļā!

Būsim vienoti!