logo
A A A

Aktualitātes

27/01/2023

Ko stāsta mūsu muzeji?

Tukuma pilsētas vēstures muzejā “Pils tornis” var ne tikai minēt mīklas un sastapt dažādus senus priekšmetus, bet kustīgā maketā arī redzēt, kā senāk izskatījās Tukuma pilsēta. Bet, ja tavs ceļš tevi atvedis uz Tukuma Mākslas muzeju, izbaudi gleznu kopēšanas prieku muzejā uz vietas un mākslas pasauli, apskatot gleznu reprodukcijas Tukuma vecpilsētā.

Savukārt, Durbes pilī bērniem patiks bērnu istaba, kurā iespējams apskatīt 19.gadsimta mēbeles un rotaļlietas, bet pieaugušos uzrunās katras telpas un kamīna īpašais stāsts. Starp citu, pilī iespējams izbaudīt arī orientēšanās prieku aktivitātē “Iepazīsti Durbes pili un tās apkārtnes dabas bagātības!”.

Gribi redzēt, kā maizīte top? Uzzināt, kā līdz tās tapšanai nonākam, var mājīgajā Pastariņa muzejā, bet Džūkstes Pasaku muzejs ieraus tevi savā pasaku pasaulē, kurā ikkatrs var iejusties tēlā un uzzināt, kas tie tādi Luīzes ūdens kliņģeri.

Dzirnavu muzejs jāmeklē Rideļos, kur tas izvietots trijos Rideļu dzirnavu stāvos. Te muzeja apmeklētāji var iepazīties ar Rideļu vēsturi, graudsaimniecību, kā un ar kādām ierīcēm no graudiem ir ražoti milti, tostarp viesiem ir pieejama interesanta, izglītojoša īsfilma „No grauda līdz maizei”.

Jaunpils pilī var uzmērīt viduslaiku tērpus, uzzinot, kas tie tādi mūki un pils galma dāmas, iepazīstoties tuvāk arī ar pils vēsturi un viduslaiku tradīcijām. Neaizmirsti ielūkoties arī muzeja atjaunotajā ekspozīcijā, kā arī nokāpt pils pagrabā!

Ja gribi redzēt trīsmetrīgu Runci zābakos, jādodas uz pirmo Salmu darbnīcu – muzeju Latvijā, kas atrodas tieši Tukumā. Bet šokolādes rašanās stāstu ieraudzīt vislabāk palīdzēs „Pure Chocolate” Šokolādes muzejs Pūrē.

Automašīnām veltītas ekspozīcijas Tukuma pusē ir pat vairākas. Viena no tām – Šlokenbekas muižā esošajā Latvijas ceļu muzejā. Jau ienākot teritorijā, acu skatiens aizķersies pie lielās ceļu būves tehnikas, bet ratu kolekcija, dažādi transportlīdzekļi, kā arī interaktīvās muzeja izstādes apskatāmas iekštelpās. Kad ceļu būves tehnika apskatīta, aicinām iepazīties ar seniem amerikāņu un klasiskajiem auto, turpat netālu, Milzkalnē – “Classic Car & Motorcycle Garage”. Acis žilbs no krāšņajiem, glīti nopulētajiem auto un motocikliem, kas pašiem mazākajiem būs atklājums, bet pieaugušajiem – atmiņas par dažādām kinofilmām. Vērts iegriezties ir arī Retro Fermā” Tumē. Tur ir gan apskatāmi, gan aptaustāmi padomju laikos tik ļoti populārie zapiņi un žiguļi. Interesants stāstījums saimnieka izpildījumā garantēts arī par ekspozīcijā esošajiem motocikliem.

Dodoties Kandavas virzienā, kā svarīgu pieturpunktu savā kartē atzīmē Jaunmoku pils Mežu muzeju, kā arī Mežaparka pastaigu taku, kas ļaus pārbaudīt veiklību, liks asināt prātu tautasdziesmu minēšanā, kā arī atgādinās, ka dabā dodoties jābūt vērīgiem. Kandavas muzejā pavisam noteikti atradīsi vairāk nekā 100 muzeja dārgumus un, dodoties pa atmiņu taku, uzzināsi vairāk par Kandavas un apkārtnes vietvārdiem. Ja tevi interesē bruņu mašīnas un militārais ekipējums, noteikti jāiegriežas Kurzemes cietokšņa muzejā Zantē. Te aplūkojami arī mazie kara tehnikas modelīši.

Vairāk par citiem Tukuma puses muzejiem, kolekcijām, vari uzzināt te: https://www.visittukums.lv/lv/Ko-skatit/Muzeji-kolekcijas-un-izstazu-telpas