logo
A A A

Aktualitātes

01/07/2024

Jaunmoku pils aicina uz pastaigu zem saulessargiem

Latvijas Piļu un muižu  asociācijas pasākuma “Vēsturisko parku un dārzu dienas” ietvaros 6. un 7. jūlijā Jaunmoku pils aicina uz izzinošu ekskursiju pils teritorijā “Pastaigas zem baltiem saulessargiem”.  

Vēsturisko parku un dārzu dienas  Latvijas pilīs un muižās šogad notiks    pirmajā jūlija nedēļas nogalē. Šogad tiek aicināts pievērst uzmanību parka un dārza mazajām arhitektūras formām – parka paviljoniem, rotondām, grotām, parka vāzēm, skulptūrām, obeliskiem, centriskiem stādījumiem, mīlestības saliņām un soliņiem, izpriecu bedrēm un skūpstu pauguriem. 

Jaunmoku pils parkā apmeklētāji kopā ar pils dāmu varēs doties ekskursijā “Pastaiga zem baltajiem saulessargiem”, kuras laikā starp jūgendstila manierē iekoptām trīs krāsu puķu dobēm un rododendru dārzu būs iespēja, gozējoties zem baltiem saulessargiem, izbaudīt vēsturiskā dārza burvību. Ekskursijai, kura norisināsies 6. jūlijā pl.12.00 un 15.00 un 7. jūlijā pl. 17.00, nepieciešams iepriekš pieteikties pa t. 26187442 līdz 3. jūlija pl.17.00. Ekskursija pieejama latviešu valodā, dalības maksa – pieaugušajiem 6 EUR, bērniem 3.50 EUR.  

Svētdienā, 7. jūlijā, Jaunmoku pils parkā būs lieliska iespēja baudīt starptautisko baleta kamerfestivālu “Kurzemes klasika 2024”, kurā satiksies klasiskā baleta dejotāji, profesionālās ievirzes un interešu izglītības iestāžu, skolu, kultūras iestāžu un neatkarīgu deju studiju, grupu audzēkņi, kā arī baleta mākslinieki no Baltijas. Pasākumu vadīs Mārtiņš Upenieks. Biļetes uz pasākumu iespējams iegādāties Biļešu Paradīzes kasēs.  

Apmeklētājiem būs atvērts arī muzejs, kurā iespējams apskatīt pils salonus, Meža muzeja ekspozīcijas un mainīgās izstādes - “Čošnī deči” - krāsainas segas no Baltinavas muzeja un privātpersonu krājumiem, “Sakrālais Tevī un apkārt” - sakrālie priekšmeti, kuri ļaus ielūkoties latgalieša un tam apkārt esošo cilvēku dvēselēs, un izstādi “Rakstu raksti” no Latgales etnogrāfiskās vēstniecības – zīmējumi uz sviesta papīra un etnogrāfiskie cimdi. Ieeja muzejā  

Vasaras dārza terasē ikvienam būs iespēja baudīt gardus ēdienus un dzērienus. 

Tiekamies Jaunmoku pilī!