logo
A A A

Aktualitātes

18/12/2019

Ceļo aktīvi Tukuma pusē!

Tradicionālajai aktīvajai atpūtai – zirgu izjādēm vai velomaršrutiem, pārgājieniem un peintbolam, Tukuma pusē var izbaudīt arī citādākus piedāvājumus. Pieminēsim, ka „Zviedru cepure” Abavas senlejā ir pirmā un ātrākā Latvijas rodeļu trase. Tukuma pusē būs ko darīt gan tiem, kas brauc ar velo vai iet pārgājienos, kā slēpošanas un veikošanas cienītājiem.

Golfa spēle un krokets

Tukuma golfa kluba laukums „Odiņi” atrodas netālu no pilsētas, braucot pa Kandavas ielu uz Jaunmokām. Laukums plešas 8,5 hektāru platībā un atbilst prasībām, kādas nepieciešamas nozīmīgu pļavas golfa sacensību rīkošanai. Te pieejams ne treniņlaukums un inventāra noma, bet nepieciešamības gadījumā arī īsāka iepazīšanās ar šo spēli. Savukārt Jaunmoku pils savā teritorijā piedāvā iepazīties ar kroketu, kas ir aizraujoša spēle visai ģimenei bez vecuma ierobežojuma.

Izklaides uz ūdens

Engures jahtu ostā atrodas vairākas jahtas, kas var ceļotājus izvizināt pa tuvāku un tālāku maršrutu Rīgas jūras līcī. Var aizvest arī līdz Roņu salai vai pat tālāk. Savukārt viesu nams „Smaidas” Ragaciemā piedāvā izklaidēties ar dažādu veidu ūdensslēpēm un kaitbordu, bet jautrību alkstošajiem – izbraucienu ar trīsvietīgu „banānu”. Atpūtas kompleksā „Milzkalns” veikborda izmanto vietējo ūdenstilpni. Te veikošana tiek piedāvāta aiz troses, nevis laivas. Ātrumu un troses gaitu koriģē operators, tāpēc šī sistēma ir pateicīga gan iesācējiem un bērniem, gan “spicākiem” veikeriem. Savukārt PURE Wake veikborda parks Pūres pusē piedāvās ne tikai veikbordu, bet arī citas ūdens izklaides: pūsli bērniem, veikskeitu un SUP dēļus. Jāatzīmē, ka te lineārā veikborda trase ir 291 m gara un šis ir vienīgais divlīmeņu veikparks Latvijā. Ar SUP nu iespējams izbraukt un baudīt dabu arī Rideļu dzirnavās. Savukārt SIA “Labākā vasara” piedāvās aizraujošus un atvēsinošus braucienus ar ūdens motocikliem, lielo pūsli, veikbordu un ūdensslēpēm Apšuciema un Engures jūrmalā vai Sekļa ezerā netālu no Tukuma.

Izklaides lidojumi

Īpašs piedāvājums adrenalīna mīļotājiem Tukuma pusē ir lidojums kopā ar „Balticbees Jet Team” lidotājiem. Te – Tukuma lidlaukā („Jurmala Airport”) kopā ar pilotu vienatnē var izmēģināt lidojumu ar divvietīgu reaktīvo triecienlidmašīnu L-39C, kas ļaus pacelties debesīs un piedzīvot visas sajūtas, ko piedzīvo pilots augstāko pilotāžas elementu izpildes laikā, vai 3 cilvēku kompānijā izbaudīt lidojumu ar lidmašīnu Tiger AG-5B. Pirms lidojumiem ir gan sagatavošanās, gan veselības pārbaude.

Ja lidojumiem ar lidmašīnām ir mazliet bail, var mēģināt noķert vēju, lidojot ar paraplānu Abavas senlejā. Lidojums notiek kopā ar pilotu tandēmā - divvietīgā paraplānā. Lidojuma laikā var filmēt un fotografēt. Bet, ja arī tas šķiet par ekstrēmu, tad pārlidot jebkurai vietai var mēģināt ar „Balticbaloon” vai „Airkargo” gaisa baloniem. Galvenais, lai lidojumiem ir labvēlīgi laika apstākļi.

Orientēšanās, pārgājieni un nūjošana

Ja gaisa stihija tomēr nav cieņā un gribas pieturēties pie zemes, tad var nodoties orientēšanās priekam. To kā aizrautīgu brīvā laika pavadīšanu Jumpravas ezera apkārtnē piedāvā kempings „Sveikuļi”, ļaujot gan apgūt orientēšanās iemaņas, ja tādu nav, gan apvienot to ar pikniku un izklaidi. Beigās tās izvēršas par sacensībām gan draugu un ģimenes locekļu vidū, gan klasēm un skolām. Ja negribas orientēties, tie var būt vienkārši un tematiski pārgājieni, vai pārgājieni ar šķēršļu pārvarēšanu.

Pārgājienus ar nūjošanas popularizēšanu piedāvā atpūtas bāze „Valguma pasaule”. Nūjošana ļauj veselīga dzīves stila piekritējiem izlocīt visu ķermeni un ieelpot priežu meža svaigo gaisu, dodoties pastaigā pa apkārtnes takām. Aktīvu atpūtu piedāvā arī aktīvās atpūtas taka Pūrē, ko izveidojusi biedrība „Pūres dzirnas”. Takas garums ir 10 km, un tā ir piemērota nūjošanai, riteņbraukšanai, pastaigām, kā arī skriešanai vai pat slēpošanai.

Savdabīgus un varbūt par nervus kutinošus pārgājienus piedāvā purvubridēji.lv, kuru pārgājieni iet tikai un vienīgi cauri purviem.

Piedzīvojumu spēles un grupu saliedēšana

Apvienība „X-UNIT” piedāvā izspēlēt dažādas militārās spēles, piedzīvot izdzīvošanas pārgājienus un izbaudīt pilsētas alpīnismu gan vasarā, gan ziemā.Arī „Airsoftizklaide.lv” piedāvā militāru pārdzīvojumu, jo airsofts ir izklaidējoša un aizraujoša spēle – kauja ar dažādām grūtības pakāpēm un taktikām. Savukārt „Notikumu raktuves”, lai saliedētos, piedāvā doties piedzīvojumu trasēs gan dienā, gan naktī, nodarboties ar alpīnismu mežā vai pilsētā, vairāku dienu izdzīvošanas spēles, orientēšanos un bezceļu ekspedīcijas - visu, par ko ikdienā pat iedomāties nespēj.

Savādāks piedāvājums ir piedzīvojumu spēle „Izlūku gaitās” Ķemeru nacionālajā parkā. Lieliska iespēja ikvienam izjust latviešu strēlnieku cīņu gaitu, apskatīt kauju vietas, veikt atbildīgus un mazliet bīstamus uzdevumus “vācu” pozīciju priekšā. Jaunums – iespēja piedalīties īpašā “Frontes mākslas darbnīcā”.

Slēpņošana jeb geokešings

Tukumā un apkārtnē šobrīd ir novietoti aptuveni 20 slēpņi. Katrs slēpnis ir novietots ar domu, lai parādītu kādu skatu objektu vai vienkārši skaistu vietu.

Ceļo ar velo!

Ceļojot ar videi draudzīgu transporta līdzekli - divriteni, ceļotājs ir ne vien tuvāk dabai, bet palīdz arī saudzēt tās vērtības. Ceļojot ar velosipēdu, ceļošanas ātrums ir mazāks, nekā braucot ar automašīnu, taču līdz ar to arī ieraudzīto lietu skaits un izbaudīto vietu šarms ir daudz iespaidīgāks. Ja ceļo no Rīgas, atbraukšanai līdz Tukumam izmanto vilcienu un tad dzelzceļa stacijā Tukums I sāc savu velo ceļojumu!

TOP velomaršruti

Lielais loks apkārt Tukumam

Maršruts piedāvā iepazīties ar pilsētu un dažādiem objektiem ne tikai centrā, bet arī nomalēs, pievarēt pakalnus un vērot pilsētas panorāmu no dažādiem skatupunktiem. Maršruta garums - aptuveni 16 km. Tas sākas un beidzas Tukumā, dabā marķēts ar ceļa zīmēm ar Nr.2.

Tukuma apkārtnes pilis

Maršruts 29 km garumā piedāvā iepazīt Tukuma puses nozīmīgākos tūrisma objektus - apkārtnes pilis: Jaunmoku un Durbes pili, Šlokenbekas muižu, kā arī Vecmoku muižas drupas. Maršruts sākas un beidzas Tukumā un dabā marķēts ar ceļa zīmēm ar Nr.574.

No Tukuma līdz Valguma ezeram

Vienas dienas maršruts aptuveni 21 km garumā, kas sasaistās ar „Valguma pasaules” izveidotajām velotakām apkārt Valguma ezeram. Piemērots braucieniem ar bērniem. Var sākt no Tukuma vai dzelzceļa stacijas Milzkalnē.

No Tukuma līdz Kaņiera ezeram

Arī šis ir vienas dienas maršruts. Tā garums ir no 35 līdz 60 km (atkarīgs no izvēlētā maršruta varianta). Piemērots gan ģimenēm ar bērniem, gan „svētdienas” braucējiem. Maršruts sākas un beidzas Tukumā.

No Tukuma uz jūru

Maršruts vienai dienai dabas un vēja baudīšanai, šoreiz aizbraucot līdz jūras krastam Apšuciemā, Plieņciemā un Ķesterciemā. Tā garums - 50 km, sākas un beidzas Tukumā.

Abavas senleja

Maršruts pa Kurzemes Šveici. Sākuma un beigu punkts var būt gan Kandava, gan Sabile. Maršruta garums - aptuveni 37 km, kas daļēji iet arī pa augstas intensitātes Kandavas-Kuldīgas ceļu (P-130). Maršruts dabā marķēts ar ceļazīmēm ar Nr.555.

Ar velo Jaunpils pusē jeb Jaunpils lielais loks

Vienas dienas maršruts 35 km garumā tiem, kas uzturas Jaunpils pusē un vēlas iepazīt šo apkārtni vairāk. Ceļš aizvedīs no viduslaiku Jaunpils uz senlatviešu pili Kartavkalnā, leģendām apvīto Elles kalnu un latvju Dainu tēva Krišjāņa Barona dzimto pusi Struteli. Maršruts dabā marķēts ar ceļa zīmēm ar Nr. 573.

Citi velomaršruti

Mazais loks pa Tukuma pilsētu Nr. 1 (3 km)

Tukuma meža loks Nr. 3 (12 km)

Velotakas Ķemeru nacionālajā parkā Nr. 552: Meža aplis (16 km), Šlokenbekas aplis (17 km), Lustūžkalna aplis (22 km)

Zaļā kāpa (14 km)

No Tukuma uz jūru gar Lustūžkalnu (40 km)

Brauciens pāri kalniem (51 km)

Apkārt Engures ezeram (65 km)

Uz Cinevillu (34-38 km)

No Tukuma caur Džūksti uz Smārdi (55 km)

Apkārt Ķemeru nacionālajam parkam (80 km)

Zemgales līdzenums Ķemeru nacionālajā parkā (22 km)

Džūkste – Lestene – Cinevilla – Slampe (60 km)

Tukuma lauki un lauksaimniecība (72 km)

No Zemgales uz Kurzemi (150 km)

Ar velo Jaunpils pusē (32 km)

Ar velo no Jaunpils līdz Remtei, Zantei un Strutelei (41 km)

Iepazīšanās ar Abavas ielejas sākuma posmu(20 km)

No Kandavas līdz Rūmenes muižai(13 km)

Zante – Vāne (51 km)

Vairāk informācijas par velomaršrutiem skati sadaļā – Velomaršruti šeit vai meklē velomaršrutu karti šeit.

Pārgājienu maršruti Tukuma puses mežos

Maršruts “Mazais meža loks “Sveikuļu” mežā” ved pa Tukuma pievārtes mežiem, aizvedot līdz savdabīgiem dabas veidojumiem ar neparastiem un mistiskiem nosaukumiem – Vella acs un Veļezers. Sākumā tas iet cauri agrākajiem dendroloģiskajiem stādījumiem, sauktiem par “Vāgnera dārzu”, kurus savulaik izveidojis dārznieks Fridrihs Vāgners. Savukārt nobeiguma posmā maršruts izved gar vēl vieniem Vāgnera – Fridriha brāļa veidotajiem dendroloģiskajiem stādījumiem Ozoliņu mikrorajonā – “Lauksargu stādījumi”, līdz kuriem no Raudas ielas aizved brīnišķīga liepu aleja. Maršruta garums aptuveni 10 km.

Maršruts “Lielais loks “Sveikuļu” mežā” aizvedīs Tukuma pievārtes mežu ezeriņu pasaulē. Vella acs, Briežacs, Purvezers un Sekļa ezers ir tikai daži no tiem. Te, mežā starp purviem būs ieraugāms arī kanjons – stāvu kāpu krasti pie Lāčupītes. Lāčupīte, kas te šķiet tik tāda maza ūdens straumīte, iztek no Sekļa un caur Purvezeru nonāk Rīgas jūras līcī. Maršruta garums aptuveni 15 km.

Maršruts “Ieraudzīt lielāko akmeni un iekarot augstāko virsotni Tukuma pusē” Tukuma pilsētas ziemeļu mežo tiešām aicinās ieraudzīt lielāko akmeni šai pusē, iekarot virkni augstāko virsotņu, kuru augstums gan ir tikai mazliet virs 100 metriem virs jūras līmeņa, un ieraudzīt Durbes pili un varbūt pat jūru. Maršruta garums aptuveni 12 km.

Maršruts “Milzkalna un Raudas apkārtne” ir leģendām apvīts. Pēc leģendām Tukuma un apkaimes reljefa izveide un izskats saistīts ar Milža vārdu. Tās stāsta, ka Milzu kalns ir teikās minētā Milža atdusas vieta. Vēl viena mistiska vieta būs Draņķozols, ar kuru saistās ne viena vien teika. Runā, ka te “piemetoties” Vadātājs. Ja neapmaldīsieties, tad maršruta garums būs ap 17 km.

Maršruts “No Melnezera līdz Veļezeram pār Āža kalnu” ir tiem, kas nebaidās no Vadātājiem, Vilkačiem un citām mistiskām būtnēm, jo ved tieši gar Tukuma puses mistiskākajām vietām – Melnezeru un Draņķozolu. Taču pēc tam tas pāriet no mistisko ļauno būtņu teritorijas un gaišo – Āža kalnu, kas tiek uzskatīts par enerģiski spēcīgu vietu, kur smelties pozitīvo spēku. Maršruta garums aptuveni 8 km.

Savukārt “Zaļās kāpas” maršruts ved no Ķemeriem cauri dažādiem mežiem uz Zaļo kāpu. Kad, braucot vai ejot pa meža ceļu no Ķemeru puses, pēkšņi šķiet, ka tas atduras pret stāvu sienu un tur arī beidzas, tātad klāt ir Zaļā kāpa – vairākus kilometrus garš ar priežu mežu apaudzis smilšu valnis, kas ir veidojies kā senās Litorīnas jūras krasts. Pēc Zaļās kāpas ceļš vedīs līdz Antiņciemam, un tad gar Sēra dīķu laipu atpakaļ uz Ķemeriem. Maršruta garums aptuveni 17 km.

Pārgājienu karti atradīsi šeit.

Ziemas prieki Tukuma apkārtnē

Tukuma pusē ziemas priekus var baudīt gan kalnu, gan distanču slēpotāji, snovotāji ar pieredzi un arī tie, kam ziemas sporta veidu iemaņas ir tikai pašas minimālākās. Tepat arī vairākas trases distanču slēpošanai, bet tiem, kam patīk pārgājieni, piedāvājumi apaut sniega kurpes un doties ceļā.

Kalnu un distanču slēpošana

Atpūtas komplekss „Milzkalns” ir viena no populārākajām slēpošanas vietām stilīgākajiem aktīvās atpūtas cienītājiem. Desmit dažāda garuma (līdz pat 320 m) un dažādu grūtības pakāpju slaloma trases, kur labi jutīsies gan pilnīgi iesācēji, gan reāli slēpošanas guru. Kalns aprīkots ar 8 mūsdienīgiem pacēlājiem – 3 enkura, 4 teleskopa tipa un 1 tabletes tipa pacēlāju. Snovbordistiem – snovparks ar platiem un ērtiem tramplīniem, pietiekami jaudīgs pat vistrakākajiem snoveriem. Iesācējiem – bērnu kalniņš, paredzēts ne vien mazajiem rakariem, bet ikvienam, kas vēlas mācīties slēpot. Neslēpotājiem – ragaviņu kalns. Lielisks veids, kur atpūsties tiem, kas dod priekšroku visu veidu šļūcamajiem priekšmetiem – ragaviņām, plēvēm, kamerām. Visas trases apgaismotas! Atpūtas komplekss piedāvā arī 700 m garu distanču slēpošanas trasi pa Milzkalna apkārtni.

Kempingā „Sveikuļi”sniegiem bagātās sezonas laikā piedāvā vairākas distanču slēpošanas trases dažādām gaumēm un slēpotprasmei. Ir pieejama slēpošanas inventāra noma. Bērniem – rotaļu laukums un kalniņš. Pēc slēpošanas iespēja pasildīties pie ugunskura, iedzert karstu tēju un uzrīkot pikniku.

Distanču slēpošanas trase „Jaunūdri” piedāvādažāda garuma distanču slēpošanas trases pa Milzkalna apkārtni. Ainaviska vieta dabas mīļotājiem, lieliskai atpūtai un relaksācijai, īpaši tiem, kuri grib izmukt no ņudzošās lielpilsētas steigas. Iepriekš piesakot iespējams sarīkot pikniku.

Slidošana un kērlings Tukuma Ledus hallē

Lai bērnu un jauniešu vidū popularizētu sporta aktivitātes uz ledus un sniegtu plašākas atpūtas iespējas citiem interesentiem, jau gandrīz 10 gadu Tukumā darbojas Ledus halle. Ja cilvēks šobrīd ar slidošanu ir uz Jūs, ledus hallē ir iespējams apmeklēt slidotavu un apgūt slidotprasmi, vai vienkārši iznomāt slidas un laikā, kad nenotiek treniņi vai spēles un laukums atvērts publiskai slidošanai, nodoties slidotpriekam. Ledus hallē ir iespējams spēlēt kērlingu. Spēles inventārs pieejams uz vietas. Te ir iespējams noorganizēt kērlinga apmācību grupām, piemēram, darba kolektīviem, skolu vai interešu grupām.