logo
A A A

Aktualitātes

22/05/2018

2018.gada Muzeju nakts Tukumā aizvadīta

19. maijā visā Eiropā un arī Latvijā norisinājās Muzeju nakts. Dažādas aktivitātes un objektus piedāvāja apskatīt arī Tukuma pusē esošie muzeji - septiņas Tukuma muzeja ēkas-muzeji un muzeja sadarbības partneri, kā arī citi aktīvisti, kas lolo vietējās tradīcijas un ar tām lepojās.

Pavisam Muzeju naktī šajos objektos reģistrēti vairāk nekā 12 tūkstoši apmeklējumu, no kuriem Tukuma muzeja 7 ēkās - 8178. Visapmeklētākais Muzeju nakts objekts bija Durbes pils komplekss, kur reģistrēti 2929 apmeklējumi.

Muzeju nakts akcija "Apceļosim Tukuma muzeju un muzeja draugus” ietvaros par interesantāko objektu atzīta Durbes pils un Centra aptieka Tukumā. Paldies sadarbības partneriem, kas programmu padarīja vēl krāšņāku: Tukuma jaunsargi, SIA ”X-UNIT”, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests Tukuma nodaļa, biedrība „Tukuma Tēlotājmākslas Studija”, Tukuma evaņģēliski luteriskā baznīca, Centra aptieka Tukumā, Ligzda / Nest / Гнездо, Merci Kafe, Kvazi Pizza, Tukuma novada Dzimtsarakstu nodaļa, MT MusTur, Andrii Art, seno deju grupa “Calendula”, tautas deju kolektīvs „Pastariņi”, folkloras kopa „Avots”, TLMS „Durbe”, Radošā apvienība Siltumnīca, Dace Laukmane, Velga Melne, Andrejs Ģērmanis, Rasma Biezbārde, Guntars Peipa, kā arī pārējiem aktīvajiem.

Tukuma muzejs izsaka īpašu pateicību tā atbalstītājiem - Tukuma Novada Pašvaldība, «Neatkarīgās Tukuma Ziņas» un Kurzemes Radio, Visit Tukums, MP Socks Latvia, kā arī SIA „Čiekurs”, SIA „Rotas” un "Īpašuma Dizains" par Muzeju nakts noslēguma uguņošanu. Liels paldies arī brīvprātīgajiem, kas atsaucās un padarīja vienu no lielākajiem pasākumiem Tukuma pilsētā par neaizmirstamu piedzīvojumu tukumniekiem un tās viesiem.