logo
A A A

Aktualitātes

12/05/2020

Tukuma muzeji atver durvis!

Esam saņēmuši ziņas no Tukuma muzeja, ka no 13.maija pakāpeniski visas septiņas Tukuma muzeja ēkas vērs savas durvis apmeklētājiem. Jāņem vērā, ka muzeju apmeklējumos būs jāievēro pāris noteikumu vairāk.

Trešdien, 13. maijā pulksten 13.00 ar jaunu izstādi-pārdošanu “Mūsu zelts” apmeklētājiem durvis vērs Tukuma Audēju darbnīca. Te būs apskatāms un iegādājams Tautas lietišķās mākslas studijas “Durbe” rokdarbnieču veikums. Plašāka informācija: 25622267, audejudarbnica@tukumamuzejs.lv

No ceturtdienas, 14. maija būs iespēja atkal doties uz Pastariņa muzeju, kur ikviens var apskatīt rakstnieka Ernesta Birznieka-Upīša dzimto sētu “Bisnieki”, tostarp vēsturiskās ēkas, kas atjaunotas atbilstoši 20.gadsimta vidus situācijai, kad tur saimniekoja rakstnieka brālis Kārlis Birznieks. Plašāka informācija: 28651091, pastarinamuzejs@tukumamuzejs.lv.

No piektdienas, 15. maija apmeklētājus gaidīs Durbes pils, kur būs iespēja apskatīt gan pili un tās vēsturisko interjeru, gan būs atvērtas arī izstādes “Zudušo laiku meklējot. Kuzņecova porcelāns Zuzānu kolekcijā” un „Par Dzimteni un Latviju. 1918 - 1920”. Pēdējā papildināta ar bruņumašīnas “Imanta” stāstu. Plašāka informācija: 26305946, durbespils@tukumamuzejs.lv.

Sestdien, 16. maijā pulksten 11.00 durvis apmeklētājiem vērs Tukuma Mākslas muzejs, piedāvājot skatīt glezniecības izstādi “Saules pusē. Leonīda Āriņa un Alekseja Naumova glezniecība”. Plašāka informācija: 25494677, makslasmuzejs@tukumamuzejs.lv.

No svētdienas, 17. maija būs atvērts arī Tukuma pilsētas vēstures muzejs “Pils tornis” ar iespēju apskatīt izstādi “Kino Tukumā”, kā arī izstaigāt kino maršrutu pa Tukuma pilsētas centru pēc izstādē iegūstamajām kartēm. Plašāka informācija: 25622131, pilstornis@tukumamuzejs.lv.

No pirmdienas, 18. maija durvis vērs arī Džūkstes Pasaku muzejs, kurā būs iespēja skatīt jauno izstādi “Lāča Bērni. Ludim Bērziņam 150”, kas veltīta minētā pedagoga, folklorista, literatūrvēsturnieka un dzejnieka Ernesta Luda Bērziņa (1870-1965) atcerei. Plašāka informācija: 26513314, pasakumuzejs@tukumamuzejs.lv.

Jau no 27. aprīļa apmeklētājiem atvērta ir mākslas galerija “Durvis”, kur apskatāmi un iegādājami tukumniekiem jau labi pazīstamu gleznotāju un keramiķu darbi izstādē “Mākslas pavasaris”. Aicinām ikvienu, kurš vēlas atbalstīt māksliniekus un vienlaikus iepriecināt sevi, draugus vai kolēģus, iegādāties mazāku vai lielāku dāvanu. Plašāka informācija: 28391437, galerijadurvis@tukumamuzejs.lv.

Svarīgi, apmeklējot muzejus!
Apmeklējot muzeju, aicinām būt atbildīgiem par savu un apkārtējo veselību, ievērot sociālās un fiziskās distancēšanās pasākumus un Kultūras ministrijas izstrādātā sanitārā protokola nosacījumus! Saudzēsim sevi un savus tuvākos!

Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai muzeja mājas lapā www.tukumamuzejs.lv un katra muzeja Facebook lapās. Nepieciešamības gadījumā ar muzeju iespējams sazināties sociālajos tīklos vai rakstot uz administracija@tukumamuzejs.lv.

Sekojiet informācijai un #TiekamiesTagad!

(Informācija un foto no Tukuma muzeja)