logo
A A A

Aktualitātes

12/03/2021

Tukuma muzeja kolekcijā 7 jaunas gleznas

12.marts ir dzimšanas diena vienam no Tukuma puses novadniekiem – gleznotājam Laimonim Mieriņam (1929–2011). Viņa daiļrade ir neparasta un spilgta, jo krāsa ir autora darbu pamattēma. Tukuma muzejā šogad tā ir dubulta svētku diena, jo gleznotāja sieva Ilga Mieriņa krājumam dāvina septiņas slavenā novadnieka gleznas.

Līdz šim Tukuma muzeja krājumā bija viena Laimoņa Mieriņa grafika, tāpēc šis ir ļoti nozīmīgs mākslas kolekcijas bagātinājums. Tas ļaus arī papildināt muzeja abstrakciju klāstu līdzās jau esošajiem Kārļa Neiļa un Antras Ivdras darbiem.

Laimonis Mieriņš dzimis Tukuma apriņķa Slampes pagastā. Otrā pasaules kara laikā devies bēgļu gaitās uz Vāciju (1944), bet astoņpadsmit gadu vecumā ieradies Hallā, Anglijā, kur strādājis lauksaimniecības sfērā (1947). Tobrīd jaunais mākslinieks pamazām virzījās pretī savam mērķim. Apmeties Šiplijā, L. Mieriņš nedēļas nogalēs sāka mācīties glezniecību. 20.gadsimta 50.gadu beigās viņš apmeklēja mākslinieku Valdemāru Toni gleznotāja mājās Londonā, un šī pieredze dziļi ietekmēja L. Mieriņu un viņa daiļradi.

1961. gads nāca kā pagrieziena punkts, jo L. Mieriņš tika uzņemts studēt Līdsas Mākslas koledžā, kur viņš pēc studiju beigšanas mācīja zīmēšanu un mākslas vēsturi. Taču starptautiskā interese par viņa mākslu sāka pieaugt tikai deviņdesmitajos gados.

Pirmajā attēlā - Laimonis Mieriņš "Image with bleeding red" - viena no 7 gleznām, kas ienāks Tukuma muzeja mākslas kolekcijā kā Ilgas Mieriņas dāvinājums. Pārējos attēlos - 2013.gada izstāde "Duets nr.6" ar Laimoņa Mieriņa darbiem un L.Mieriņa kundze Ilga Mieriņa dāvina mākslinieka radītu skici Tukuma muzejam.