logo
A A A

Aktualitātes

10/12/2020

Tiekamies Tukumā decembrī

“Tiekamies Tukumā” no pirmās adventes līdz Zvaigznes dienai iepriecinās Tukuma iedzīvotājus un viesus ar dažādām svētku norisēm. Ar moto “Izgaismo smukumu” aicinām izgaismot skaisto sevī un visapkārt, baudot izrotāto Tukuma pilsētu pastaigu laikā, apmeklējot muzejus, dodoties iepazīt Tukuma apkārtnes dabas takas un notverot svētku brīnumu Pasaku mežā Tukuma pilsētas parkā, kurā no 6. decembra darbojas arī Labo darbu namiņš.

IGO darbu izstāde galerijā "Durvis"

Līdz 21. janvārim Mākslas galerijā “Durvis” skatāma dziedātāja, radio raidījumu vadītāja un dzejnieka IGO (Rodrigo Fomina) grafikas un dizaina priekšmetu darbu izstāde “Daudz laimes”.

Kopš 2010. gada Igo grafikas darbi tapuši kologrāfijas un oforta tehnikās. Savukārt brīvrokas zīmējumi tapuši uz papīra, izmantojot klasisko tušas un grafīta zīmuļa tehniku. Savus grafikas darbus Igo izmanto papildinot dzejoļu un eseju grāmatas, kā arī veidojot dizaina priekšmetu sērijas - sveču līniju, dekoratīvo apdruku sēriju porcelāna un stikla traukiem, kā arī apdrukātu tekstilu un apģērbu līniju dizaina zīmolā “Igo Akcents personībai”.

Izstādē izstādīti arī vēl līdz šim neredzēti Igo grafikas darbi, kas radīti 2020. gada rudenī. Ieeja izstādē bez maksas.

Labo darbu namiņš

Lai aicinātu ikvienu īstenot Ziemassvētku brīnumus un izgaismot labo, Smaidu darbnīcas rūķi Tukuma Pilsētas parkā 6. decembrī atvēra Labo darbu namiņu. Ar Tukuma novada sociālā dienesta un Tavu palīdzību rūķi lūkos sagādāt svētku dāvanas bērniem ar invaliditāti un viņu ģimenēm, kuri dzīvo Tukumā un tā apkārtnē.

Kļūsti par Ziemassvētku vecīti arī Tu! Sazinies ar Labo darbu namiņa rūķiem zvanot uz tālruni 26147215 vai apmeklējot Labo darbu namiņu Pilsētas parkā. Rūķi Tev pastāstīs par bērniem un viņu ģimenēm, kurus šajos Ziemassvētkos Tu vari iepriecināt. Kā arī palīdzēs izvēlēties tieši Tev pieejamāko dāvanu. Dāvana jāsarūpē, jāiesaiņo un kopā ar novēlējumu jānogādā Labo darbu namiņā, kur čaklie rūķi to nogādās adresātam.

Tāpat Labo darbu namiņā bērniem būs iespēja nosūtīt video sveicienus saviem vecvecākiem un citiem mīļajiem, ko ārkārtējās situācijas dēļ šogad nesanāks apciemot. To iespējams izdarīt, sagatavojot vēstulīti ar apsveikuma tekstu, vēstulītei pievienojot adresāta telefona numuru un e-pastu un iemetot vēstulīti rūķi pastā pie Labo darbu namiņa durvīm.

Labo darbu namiņa darba laiks:

  • Otrdiena – piektdiena no plkst. 15.00 līdz 18.00
  • Sestdien no plkst. 12.00 līdz 18.00
  • Svētdien no 12.00 līdz 16.00

Vēl rūķi saiņos dāvanas, muzicēs un brīvdienās ar savām skanīgajām balsīm ieskandinās Ziemassvētkus, dziedot visiem pazīstamas Ziemassvētku dziesmas.

Pasaku mežs Pilsētas parkā

Katru no svētdienu no 6.decembra Tukuma Pilsētas parks pārtaps par Pasaku mežu. No pēcpusdienas – pulksten 16.00 te mūsdienu tehnoloģijas ar gaismu un ēnu spēlēm stāstīs pasakas gan lieliem, gan maziem.

Tātad svētdienās – 13., 20. un 27.decembrī – neieslīgsti mājās dīvānā, bet dodies dabā: iesākumā kādā no Tukuma apkārtnes meža takām, bet dienu noslēdz pastaigā pa Pilsētas parku un turi ausis un acis vaļā!

Dievnams meditācijai

Katru nedēļu no trešdienas līdz svētdienai (no plkst. 14.00 līdz 18.00) līdz pat Zvaigznes dienai Tukuma evaņģēliski luteriskās baznīcas durvis atvērtas lūgšanām, pārdomām un meditācijai. Dievnama sveču kandelārā apmeklētāji varēs iededzināt aizlūgumu svecītes un uzkavēties individuāliem aizlūgumiem. Tukuma Evaņģēliski luteriskajā baznīcā, aicinām izmantot tikai atzīmētās sēdvietas, kā arī apmeklējuma laikā lietot sejas maskas.

Savukārt līdz pat Ziemassvētkiem Tukuma Evaņģēliski luteriskās baznīcas iekšpagalmā būs skatāms lielais Adventa vainags. Tukuma Evaņģēliski luteriskās baznīcas nupat atjaunotais iekšpagalms iemirdzēsies gaidāmo svētku un laternu gaismās.

Bet līdz pat Zvaigznes dienai no Tukuma Sv. Trīsvienības baznīcas torņa noteiktās stundās dzirdēsim Adventa laika mūziku, kuru aranžējis un ieskaņojis pianists Vestards Šimkus, lai gada vistumšākajā laikā vairotu svētku prieku mūsu sirdīs un domās.

Pirmās baznīcas torņa melodijas Vestards ieskaņoja jau vasaras vidū, atsaucoties Tukuma pilsētas Kultūras nama un Tukuma Evaņģēliski luteriskās baznīcas Atjaunošanas fonda aicinājumam. Rudenī radītas jaunas melodijas īpaši Adventa un Ziemassvētku laikam.

Adventa melodijas savu skanējumu baznīcas tornī uzsāks jau svētdien, 29. novembrī. Ziemassvētku melodijas sāks skanēt 24. decembrī, ievadot Ziemassvētku laiku. Pulksteņa melodijām būs dienas un nedēļas skanējuma ritms, liekot īsām melodijām skanēt katru trešo stundu un intonējot pulksteņa darbību pārējās stundās.

Tukuma egļu stāsts

Lielā pilsētas svētku egle Brīvības laukumā savus iedegšanas svētkus nosvinēja jau pirmajā Adventē, šogad bez krāšņas atklāšanas ceremonijas. Rūķi Tukuma svētku rotu - egli - šoreiz izraudzījušies tepat Tukumā. To ziedojusi tukumnieces Dzintras Ivančikas ģimene.

Egle, saimes aprūpēta, augusi 53 gadus Jauntukumā. Pirms vairāk nekā 50 gadiem to pie mājas iestādījis viņas tēvs Ēriks Pelcis, mamma Irēna un brālis Edmunds. Pilsētnieku un pilsētas viesu priekam tā nonākusi, jo izaugusi un sākusi bojāt ģimenes dzīvesvietu: “Kad koku stādīja, nevienam pat prātā neienāca, ka tas izaugs tik kupls un augsts. Patiesībā mēs pat nepamanījām, pa kuru laiku šī egle kļuva tik milzīga”, tā Dzintras kundze stāstījusi žurnālistiem par egli.

Pēc 53 gadiem egle nu mirdzēs pilsētas centrā līdz pat Zvaigznes dienai. Kā egles sargs tai blakus uz trepēm pakāpies galvenais Rūķis – pilsētas Ziemas dārznieks.

Atsevišķs stāsts ir arī par Stacijas eglīti, jo šoziem eglīte rotāta arī uz perona dzelzceļa stacijā Tukums I. Iepriekšējos gadus, lai iepriecinātu tukumniekus, kuri ik dienu dodas uz darbu ar vilcienu uz Jūrmalu vai Rīgu, eglīte tika pušķota stacijas ēkā. Šogad – nu jau daudz lielāka skaistule – rotājusies uz perona. Turpat blakus stabā uzlīdis arī Rūķis.

Egli arī pilsētai ziemassvētku rotas veidošanai uzdāvinājusi tukumnieku Ribakovu ģimene no Durbes. Paldies viņiem, jo eglīte stacijā jau ir kļuvusi par satikšanās vietu vakaros tiem, kas dodas vakara pastaigās. Tā arī iepriecina tos, kas atgriežas mājās vakarā ar vilcienu.

Tiekamies Tukumā!

 

- - - - -

Apmeklējot svētku norises Tukuma pilsētā un novadā, aicinām nedrūzmēties un ievērot distanci no citiem klātesošajiem, kā arī lietot mutes un deguna aizsegus.

Svētku sajūtu varēsim radīt un baudīt tikai tad, ja rūpēsimies par savu un citu veselību, tāpēc aicinām Tukuma novada iedzīvotājus un viesus būt atbildīgiem un ievērot Ministru Kabineta noteikumus un COVID-19 ierobežošanas pasākumus.