logo
A A A

Aktualitātes

28/07/2020

Tiekamies Tukumā: 27.jūlijs – 2.augusts

Lai iekrāsotu šī gada vasaru, iepriecinātu Tukuma pilsētas un novada iedzīvotājus un viesus, Tukuma pašvaldības kultūras iestādes sadarbībā ar draugiem piedāvā kultūras, mākslas un aktīvās atpūtas brīvdabas pasākumu ciklu "Tiekamies Tukumā". Šajā - jūlija pēdējā nedēļā un pirmajās augsta dienās būs ko piedzīvot bērniem TT smaidi pasākumā Pilsētas parkā, kamermūzikas mīļotājiem - koncertā Durbes pils pagalmā, mūsdienu dejas cienītājiem - jaunajā koncertstāstā Jaunmoku pils pagalmā. Čilotājiem piedāvājumā iespēja apmeklēt dārzus.

TT smaidi: Atver smaidu! Ekspedīcija

Trešdien, 29.jūlijā Tukuma Pilsētas parkā no pulksten 17.00 atkal viesosies rūķi. Šī būs otrā tikšanās reize, kurā rūķi kopā ar bērniem lūkos noskaidrot, kas ir ekspedīcija, kāpēc jādodas ekspedīcijā un kā tai sagatavoties. Caur attīstošām lielformāta spēlēm izzināsim, atklāsim un jautri pavadīsim kopā ar “Smaidu darbnīcas” rūķiem un ģimeni! Ieeja bez maksas.

Organizē: Tukuma pilsētas Kultūras nams sadarbībā ar “Smaidu darbnīcu”. Adrese: Tukuma Pilsētas parks, Lielā iela 36A, Tukums

TT klasika: Kamermūzika Durbes pilī

Sestdien, 1. augustā plkst. 19.00 Durbes pils pagalmu ieskandinās kamermūzika. Latvijas Nacionālās operas soliste, soprāns Evija Martinsone aicina uz brīvdabas kamermūzikas koncertu, skatuvi dalot ar domubiedriem un izciliem mūziķiem — klarnetistu Gunti Kuzmu un pianisti Agnesi Egliņu. Koncerta noskaņu papildinās mūzikas aprakstnieks Orests Silabriedis, pasākuma viesiem stāstīs par mūziku, laiku un telpu, kurā tā tapusi.

Koncertprogrammu iedvesmojis romantiskā ģēnija Roberta Šūmaņa mūzika, vienlaikus sveicot komponistu viņa 210. jubilejā. Līdzās Šūmaņa fantāzijskaņdarbiem un solodziesmām skanēs arī Brāmsa “Ilgas” un lappuses no Jāzepa Mediņa, Alfrēda Kalniņa un Emīla Dārziņa kompozīcijām. Koncerta viduspunktā Latvijas vācbaltieša, komponista Nikolaja fon Vilma klavierminiatūras, kurās atspoguļojas vēlīnais 19.gadsimts. Tas ir laiks, kad Durbes pilī saimnieko fon der Rekes dzimta un briest pirmie latviešu klasiskās mūzikas asni.

Biļetes iepriekšpārdošanā iegādājamas “Biļešu paradīzes kasēs” un internetā, kā arī būs nopērkamas pirms koncerta pasākuma norises vietā. Cena 5 EUR.

Organizē: Tukuma pilsētas Kultūras nams un Tukuma muzejs Adrese: Durbes pils, M.Parka iela 7, Tukums

TT vertikāle: Koncertstāsts “ESĪBA”

Svētdien, 2.augustā pulksten 20.00 Jaunmoku pils pagalmā būs iespēja baudīt koncertstāstu “Esība”, ļaujot ikvienam no jauna skatu punkta ielūkoties laikmetīgās dejas, breika un hip-hop kultūras sintēzē. Koncertu izdejos Tukuma deju skolas “DEMO” dažādu paaudžu audzēkņi caur pasaulīgām un latviskām melodijām un izspēlēs grupa, kuru veido Evilena Protektore (vokāls), Normunds Piesis (pūšamie instrumenti), Pauls Ķierpe (bungas), Ilmārs Priede (kontrabass) un Marika Šaripo (taustiņi, grupas vadītāja).

Tas būs nebijis kopprojekts, kura ietvaros deju skolas dažādu paaudžu audzēkņi izdejos stāstu, kas atbild uz trīs, sākotnēji šķietami vienkāršiem jautājumiem: “Kas esmu ES? Kas esi TU? Kas esam MĒS?”.

Mēs katrs esam vienreizīgs šajā visumā. Laiks rit ar mums, laiks iet mums līdzi un mēs ejam līdzi laikam. Esība ir laika un dzīvības ilgums - mūžīgs un bezgalīgs. Dievs, daba, darbs. Cilvēks un pasaulīgais spēks, kuru mēs nevaram ietekmēt.

Biļetes iepriekšpārdošanā iegādājamas “Biļešu paradīzes kasēs” un internetā, kā arī būs nopērkamas pirms koncerta pasākuma norises vietā. Cena 5 EUR.

Pirms koncerta no pulksten 19.00 ikvienam iespējams apmeklēt Jaunmoku pili. Uzrādot koncerta biļeti, ieeja pilī pirmsskolas vecuma bērniem ieeja bez maksas, skolas vecuma bērniem – 1 EUR, studentiem, pensionāriem un invalīdiem – 2 EUR, pieaugušajiem 3 EUR. Visu pasākuma laiku un arī pēc tam līdz pat pusnaktij darbosies Jaunmoku pils kafejnīca. Savukārt ikviena TT pasākuma apmeklētājam, kurš atbraucis no tālienes un var uzrādīt apmeklētā koncerta vai kāda cita pasākuma biļeti, paliekot nakšņot Jaunmoku pilī, viesnīcā iespējams saņemt 10% atlaidi.

Organizē: Tukuma pilsētas Kultūras nams sadarbībā ar Jaunmoku pili. Adrese: Jaunmoku pils, Rīgas-Ventspils šosejas 75.km, Tumes pagasts, Tukuma novads

TT chill’o: Chillo dārzā!

TT chill’o ietvaros aicinām apmeklēt Tukuma un apkārtnes košumdārzus chillot dārzā! Ja šobrīd Tukuma pilsētā krāšņā rožu ziedēšanas pirmā reizei ir garām, tad rožu kolekcijas dārzā “Rozītes” Sēmes pusē rožu ziedēšana ir pati pilnība. Brauciet skatīt un baudīt! Ieejas maksa 3 EUR (ja tiek iegādāts kāds stāds, tad bez maksas). Apmeklējumu vēlams iepriekš pieteikt. Adrese: “Rozītes”, Sēmes pagasts, Tukuma novads

Savukārt tos, kas mīl dārzus un grib uzzināt un iemācīties ko vairāk, aicinām pievienoties sestdien, 1.augustā mācību ekskursijai “Skaties un mācies par dārziem!” uz Tukuma pusi. Ekskursiju vadīs ainavu arhitekte un lektore Dace Lukševica. Programmā: lektores dārzs Tukumā, Vēja dārzs Smārdē, lauku daiļdārzs Kandavas pusē, Kaives Senču dižozols, Vāgnera dārza dendrārijs. Dalības maksa 30 EUR (iekļauts visu dārzu apmeklējums). Izbraukšana no Rīgas pulksten 8.00 no Latvijas Zinātņu akadēmijas (Akadēmijas laukums 1, Rīga), ierašanās Tukumā un pirmā dārza apskate. Tukumnieki var pievienoties ekskursijai Tukumā. Vairāk informācijas un pieteikšanās pie Sabīne Klasa-Glasa pa tālruni: 29508986. Adrese: Lejas iela1, Tukums

Apmeklētāju ievērībai!

Visos TT pasākumos apmeklētāju skaits ir ierobežots. Tādēļ aicinām ieejas biļetes iegādāties savlaicīgi, lai kopīgi varētu baudīt brīnišķīgus mirkļus.

Lai pasākumi brīvdabā būtu patīkami un ērti baudīt, apmeklētājus aicinām ņemt līdzi sēdēšanai krēslus vai pledus. Iesakām paņemt līdzi pledus vai segas ne vien sēdēšanai, bet arī lai varētu ietīties un nenosalt, jo augusta vakari jau ir drēgni.

Pasākumi tiek plānoti, ievērojot visus patreiz valstī noteiktos ierobežojumus, tādēļ apmeklētājiem lūgums būt atbildīgiem un ievērot distancēšanās noteikumus.

Vasaras notikumu cikls “Tiekamies Tukumā” jeb TT notiek ar Tukuma novada pašvaldības atbalstu un Tukuma pilsētas un apkārtnes iedzīvotāju iesaistīšanos.

Tiekamies Tukumā!