logo
A A A

Aktualitātes

15/03/2021

Putnu dziesmas un Lieldienu zaķi Kandavā

Kandavā sagaidot Lieldienas, aicina iepazīt putnu dziesmas un piedalīties konkursā “Lieldienu Zaķu figūras”.

Gaidot pavasari, aicinām lielos un mazos kandavniekus un pilsētas viesus iepazīt putnus un viņu dziesmas, apmeklējot Putnu taku. Jau marta nogalē Kandavas pilsētvidē tiks izvietoti divdesmit dekoratīvi putnu būri ar putnu aplikācijām. Pie būrīšiem novietotie apraksti aicinās iepazīt Latvijā sastopamo putnu sugas, bet, noskenējot pie apraksta esošo QR kodu, atpazīt putnu balsis. Putnu takas maršruti būs pieejami Kandavas Tūrisma informācijas centrā un lejupielādējami mājas lapā www.kandava.lv

Tāpat, līdz 21. martam iespējams piedalīties konkursā, kurā, izgatavojot Lieldienu zaķu figūru, dalībnieki sacentīsies par galveno balvu 300 EUR un simpātiju balvu - 150 EUR. Būs arī balvas no vietējiem uzņēmējiem. Konkursa dalībnieku gatavotās Lieldienu dekorācijas tiks izvietotas pilsētvidē un priecēs pilsētas iedzīvotājus un viesus Lieldienu laikā. Tas ir lielisks iemesls iepriecināt sevi un citus, radot svētku noskaņu ne tikai savās mājās, bet arī savā novadā.

Zaķa figūru drīkst veidot no jebkāda materiāla, kuru neietekmē ārējie laika apstākļi (piemēram, lietus, vējš, sniegs, utt.), jo tā tiks izvietota brīvā dabā Kandavas pilsētas teritorijā. Jāņem vērā, ka zaķa figūra jāveido vismaz 1,50 m augsta (platums netiek ierobežots) un figūrā jābūt iestrādātai konstrukcijai nostiprināšanai uz zemes vai uz cita objekta (piemēram, zaķis rāpjas kokā, utt.).

Darba skice un izmēri, darba nosaukums un autori, kā arī tehniskās specifikācijas (ja tādas ir, piemēram, elektrības pieslēguma nepieciešamība utt.) jāiesūta līdz 2021. gada 14. martam uz e-pastu ksparvalde@kandava.lv . Konkursa aktualitātēm vari sekot līdzi Facebook lapā - https://www.facebook.com/zakufestivals

Konkursa dalībniekiem darbi jāiesniedz līdz 21. martam Kandavas kultūras namā personīgi (Lielā iela 28, Kandava) vai arī ar kurjera palīdzību. Labāko darbu autorus apbalvos 4. aprīlī Lieldienās. Konkurss notiek laika posmā no 22. marta līdz 4. aprīlim. Konkursu organizē: Kandavas novada Kultūras un Sporta pārvalde sadarbībā ar Kandavas novada domi. Ar konkursa nolikumu var iepazīties šeit. 

***

Foto: Iepriekšējo gadu konkursa dalībnieku zaķu figūras no kandava.lv