logo
A A A

Aktualitātes

07/12/2018

Otrās Adventes pasākumi Tukuma pusē

Sestdiena šonedēļ Tukuma pusē tiek piedāvāta tautiskās noskaņās, savukārt 2.Advente būs piepildīta ar klasisko mūziku pilsētā un radošu darbošanos un bērnu uzstāšanos Jaunpilī.

Sestdien, 8.decembrī pulksten 14.00 Tukuma Audēju darbnīcā atklās Klaipēdas tautas daiļrades meistaru darbu izstādi „Pastaiga pa brāļu sētu”, kas organizēta sadarbībā ar Gargždai reģiona muzeju. Izstādē būs iespējams iepazīt ne vien lietuviešu tautas tērpus, bet arī rakstus un mēģināt saprast, kas un cik daudz tad mums – latviešiem un lietuviešiem ir. Izstāde būs skatāma līdz 2019.gada 26.janvārim. Adrese: Tukuma Audēju darbnīca, Tidaholmas iela 3, Tukums. Vairāk informācijas www.tukumamuzejs.lv/audeju-darbnica

Savukārt deju mīļotājiem sestdien, 8.decembrī būs jādodas uz Slampes Kultūras pili, kur pulksten 15.00 sāksies XXI Jaunrades deju konkursa 1.kārta. Pasākumu var nosaukt par “divi vienā”, jo kamēr dejotājiem tas būs konkurss, skatītājiem tas būs brīnišķīgs koncerts. Adrese: Slampes Kultūras pils, Slampe, Slampes pagasts, Tukuma novads.

Savukārt svētdien, 9.decembrī, kad visa kristīgā pasaule atzīmēs 2.Adventi, pēc dievkalpojuma – pulksten 14.00 ikviens klasiskās mūzikas cienītājs aicināts uz koncertu “Sudrabota gaisma” Durbes pilī, Tukumā. Tas būs Latvijas un Lietuvas valstu 100gadēm veltīts koncerts, kurā uzstāsies tenors Juris Zvirbulis un pianiste Santa Jākobsone. Programmā būs gan Volganga Dārziņa, Gan Marģera Zariņa darbi. Ieeja koncertā ar muzeja ieejas biļeti, proti, skolēniem, studentiem un pensionāriem 1,50 EUR, pieaugušajiem 2,50 EUR. Adrese: Durbes pils, M.Parka iela 7, Tukums. Vairāk informācijas www.tukumamuzejs.lv/durbes-pils

Bērnus - lielākus un mazākus arī šajā Adventes svētdienā no pulksten 16.00 līdz 18.00 Rūķu pilsētiņā Pilsētas parkā gaidīs Ziemassvētku vecītis. Dāvaniņas nedalīs, bet te ikvienam būs iespēja patrenēties runāšanā ar vecīti un pantiņu skaitīšanā, lai Ziemassvētku vai Jaungada vakarā nekas nesajūk. Adrese: Pilsētas parks, Lielā iela, Tukums.

Ja plānojat būt Jaunpils pusē, tad svētdien, 9.decembrī no rīta iespējams paviesoties biedrības “Rats” radošajās Ziemassvētku darbnīcās. No pulksten 11.30 līdz 14.00 būs iespējams iemācīties un pagatavot smaržīgas sveces tumšajiem mēnešiem, latviskos svētku rotājumus – puzurus vai izpausties radoši, izgatavojot pastkartes draugiem. Dalības maksa – 10 EUR. Adrese: “Jaunkalni”, Jaunpils, Jaunpils pagasts, Jaunpils novads. Vairāk informācijas un pieteikšanās pa tālruni 29873001.

Pēc darbošanās tad drošu sirdi varēs doties uz Jaunpils pili, kur pulksten 14.00 būs skatāms muzikāli teatralizēts uzvedums “Ziemassvētki mūsmājās”. Uzvedumu izrādīs un izdziedās Jaunpils kultūras nama bērnu kolektīvi “Pilskundziņi”, “Ķipari” un “Meiteņu TRIO”. Ieeja bez maksas. Adrese: Jaunpils pils Lielā zāle, “Pils”, Jaunpils, Jaunpils pagasts, Jaunpils novads.

Ja ar dienu nepietiek, tad aicinām doties vakara pastaigā pa Tukumu. Šogad pilsētas ainavu arhitekti centušies pilsētu uzpost un izgaismot tā, lai kāds gaismas objekts vai tēls būtu izvietots tuvāk zemei un tajā varētu ielīst vai tam pieskarties. Gaisma aizbaidīs tumsu un radīs prieku, tāpēc nesēdi mājās! Dodies ceļā!