logo
A A A

Aktualitātes

04/12/2020

Otrajā Adventē Tukumā

Šobrīd, kad tik daudz kas ir aizliegts, svētkus sajūtas radīšana ir atkarīga no mums pašiem – cik daudz spēsim saskatīt gaismu tumsā.

Ar moto “Izgaismo smukumu” aicinām izgaismot savu sirdi un domas, pavērties apkārt, baudīt izrotāto Tukuma pilsētu vakara pastaigu laikā, rotāt savu namu par prieku citiem, apmeklējot muzejus, dodoties iepazīt Tukuma apkārtnes dabas takas un notvert svētku brīnumu Pasaku mežā Tukuma Pilsētas parkā.

Joprojām aicinām atbalstīt Tukuma un tā apkārtnes uzņēmējus gan plānojot dāvanu iegādi un ietērpjot namus svētku rotās, gan sūtot Ziemassvētku apsveikumus saviem mīļajiem un plānojot svētku mielastu. Piedalies tukumnieku ķeksīšsarakstu aktivitātēs! Otrajā nedēļā jauni izaicinājumi.

Iesaisties labo darbu darbnīcā! Saņem kāda sapni un piepildi to. Sapņus meklē Pilsētas parkā…

Daudz laimes!

No 5. decembra līdz 21. janvārim mākslas galerijā “Durvis” būs skatāma dziedātāja, radio raidījumu vadītāja un dzejnieka IGO (Rodrigo Fomina) grafikas un dizaina priekšmetu darbu izstāde “Daudz laimes”.

Mākslinieks ir dzimis Liepājā un pirmo pieredzi grafikas mākslā ieguva kopā ar savu mammu grafiķi un fotogrāfi Irinu Tīri, dodoties brīvdabas plenēros, grafiski attēlojot Liepājas ielas un pagalmiņus. Kopš 2010. gada Igo grafikas darbi tapuši kologrāfijas un oforta tehnikās. Savukārt brīvrokas zīmējumi tapuši uz papīra, izmantojot klasisko tušas un grafīta zīmuļa tehniku. Savus grafikas darbus Igo izmanto papildinot dzejoļu un eseju grāmatas, kā arī veidojot dizaina priekšmetu sērijas - sveču līniju, dekoratīvo apdruku sēriju porcelāna un stikla traukiem, kā arī apdrukātu tekstilu un apģērbu līniju dizaina zīmolā “Igo Akcents personībai”.

Izstādē izstādīti arī vēl līdz šim neredzēti Igo grafikas darbi, kas radīti 2020. gada rudenī. Ieeja izstādē bez maksas. Galerijas darba laiks: pirmdien no 09.00 līdz 15.00, otrdien - piektdien no 09.00 līdz 17.00, bet sestdien no 09.00 līdz 15.00.

Izgaismo smukumu!

Adventes laiks ir saistīts ar Ziemassvētku gaidīšanu – mieru, klusumu un pārdomām. Lai pārvarētu un kliedētu tumsu, aicinām Tukuma novada iedzīvotājus, uzņēmumus un organizācijas rotāties un izgaismot Tukuma smukumu. Rotāsim savu namu logus un durvis, pagalmus un sētas, jumta kores, dārzus un skatlogus, radot īpašu svētku noskaņu gan sev, gan citiem! Iedegsim gaismiņas vakaros, raidīsim prom tumsu un sagaidīsim svētkus gaišus un krāšņus!

Arī šogad, turpinot tradīciju, pirms ceturtās Adventes Ziemassvētku rūķi kādu vakaru dosies lūkot un vērtēt izrotātos namus un pagalmus, lai Zvaigznes dienā sveiktu labākos un radošākos. Jau šonedēļ vari pieteikt skaistāko rotājumu adresi konkursam “Ziemassvētku smukums 2020”. Tā atrodama šeit.

Izgaismo pilsētu! Izgaismo smukumu!

Baznīcas torņa melodijas

Līdz pat Zvaigznes dienai no Tukuma Sv. Trīsvienības baznīcas torņa noteiktās stundās dzirdēsim Adventa laika mūziku, kuru ieskaņojis pianists Vestards Šimkus, lai gada vistumšākajā laikā vairotu svētku prieku mūsu sirdīs un domās.

Pirmās baznīcas torņa melodijas Vestards ieskaņoja jau vasaras vidū, atsaucoties Tukuma pilsētas Kultūras nama un Tukuma Evaņģēlisli luteriskās baznīcas Atjaunošanas fonda aicinājumam. Rudenī radītas jaunas melodijas īpaši Adventa un Ziemassvētku laikam. Adventa melodijas savu skanējumu baznīcas tornī uzsāks jau svētdien, 29. novembrī. Ziemassvētku melodijas sāks skanēt 24. decembrī, ievadot Ziemassvētku laiku. Pulksteņa melodijām būs dienas un nedēļas skanējuma ritms, liekot īsām melodijām skanēt katru trešo stundu un intonējot pulksteņa darbību pārējās stundās. Melodijas skanēs katru dienu pulksten 6:00, 12:00, 15:00, 18:00, 21:00 un 23:00.

Savukārt pie baznīcas topošajā Kristofora Fīrekera gātē būs skatāms arī lielais Adventa vainags. Tukuma Evaņģēliski luteriskās baznīcas nupat atjaunotais iekšpagalms iemirdzēsies gaidāmo svētku un laternu gaismās.

Bet baznīcā katru nedēļu no trešdienas līdz svētdienai pēcpusdienās no pulksten 14:00 līdz 19:00 Tukuma Evaņģēliski luteriskās baznīcas durvis būs atvērtas lūgšanām, pārdomām un meditācijai. Dievnama sveču kandelārā apmeklētāji varēs iededzināt aizlūgumu svecītes un uzkavēties individuāliem aizlūgumiem.

Apmeklējot baznīcu, aicinām izmantot tikai atzīmētās sēdvietas, kā arī apmeklējuma laikā lietot sejas maskas.

Izgaismo sirdi! Izgaismo domas!

Pasaku mežs

Avētdienas, 6. decembra pēcpusdienā Tukuma Pilsētas parks pārtaps par Pasaku mežu, kurā rūķi, ņemot talkā mūsdienu tehnoloģijas, ar gaismu un ēnu spēlēm stāstīs pasakas gan lieliem, gan maziem. Dodies pastaigā pa pilsētas parku un turi ausis un acis vaļā!

Pasaku mežs 6. decembrī izgaismosies no plkst. 16.00 līdz 21.00. Tā tas iecerēts četras svētdienas. Un katru svētdienu rūķi iepriecinās Tukuma iedzīvotājus un viesus ar jaunu stāstu.

Labo darbu namiņš

Lai aicinātu ikvienu īstenot Ziemassvētku brīnumus un izgaismot labo, "Smaidu darbnīcas" rūķi Tukuma Pilsētas parkā 6.decembrī atvērs “Labo darbu namiņu”.

Ar Tukuma Sociālā dienesta un jūsu palīdzību rūķi lūkos sagādāt svētku dāvanas bērniem ar invaliditāti un viņu ģimenēm, kuri dzīvo Tukumā un tā apkārtnē.

Tāpat rūķi palīdzēs bērniem nosūtīt videosveicienus saviem vecvecākiem un citiem mīļajiem, ko ārkārtējās situācijas dēļ šogad nesanāks apciemot. To būs iespējams izdarīt atstājot vēstulīti (ar telefona numuru vai e-pastu adresātam) rūķu pastā pie “Labo darbu namiņa” ieejas.

Vēl rūķi saiņos dāvanas, muzicēs un brīvdienās ar savām skanīgājām balsīm ieskandinās Ziemassvētkus, dziedot visiem pazīstamas Ziemassvētku dziesmas.

Izgaismo prieku!

Svētku ķeksīšsaraksts

Gaidot Otro Adventi, esam sagatavojuši jaunu ķeksīšsarakstu, kas palīdzēs radīt Ziemassvētku gaidīšanas sajūtu un būs kā mazs piedzīvojums, darot mazos, obligātos darbiņus. Viens no tiem ir iedegt otro svecīti adventes vainagā.

Neparastākais uzdevums būs apēst pirmo kilogramu piparkūku vai mandarīnu. Svētdienas vakaram satumstot, izej pastaigā pa pilsētu, vēro, cik daudz jaunu rotājumu parādījušies pilsētā un tiec līdz Pilsētas parkam. Tur varēsi noskaidrot, kāda pasaka paslēpusies rūķu Egļu mežā.

Protams, viens no jautrākajiem un grūtākajiem darbiem būs sagatavot pirmo dāvanu sarakstu. Bet sirsnīgākais darbs būs ziedojums kādam labdarības mērķim.

Izgaismo labo! Piedalies ķeksīšsarakstu darbiņos! Taisi foto un ar bildi dalies arī internetā, pieliekot klāt mirkļabirkas #TiekamiesTukumā un #TTziema . Tā mēs zināsim, kā jums veicas.

Izgaismosim vistumšāko gada laiku ar svētku prieku!

 

Apmeklējot svētku norises Tukuma pilsētā un novadā, aicinām nedrūzmēties un ievērot distanci no citiem klātesošajiem, kā arī lietot mutes un deguna aizsegus, kur tas nepieciešams.

Svētku sajūtu varēsim radīt un baudīt tikai tad, ja rūpēsimies par savu un citu veselību, tāpēc aicinām Tukuma novada iedzīvotājus un viesus būt atbildīgiem un ievērot Ministru Kabineta noteikumus un COVID-19 ierobežošanas pasākumus.