logo
A A A

Aktualitātes

11/09/2019

Ārlavciema ābolu svētki

Vai zini, kur atrodas Ārlavciems? Tas ir tur, kur agrāk atradies viens no ķoņiņu ciemiem Tukuma pusē – tagad Slampes pagastā, un kur tagad atrodas ģimenes vīna darītava Abavas. Vai zini, ka 21.septembrī Ārlavciemā būs Ābolu svētki?

2019.gada 21.septembrī pirmo reizi Ārlavciemā tiks svinēti Ābolu svētki, kurus rīko ģimenes vīna darītava Abavas sadarbībā ar Tukuma novada pašvaldību. Un kā gan ne, ja Abavas vīna darītava ir lielākā ģimenes vīna darītava Latvijā, bet Tukuma pusē aug vieni no plašākajiem Latvijas ābolu dārziem, un ābolu dzērieni, kas top šejienes vīna darītavā, darināti galvenokārt no šo apkārtnes dārzu āboliem!

Svētkos būs iespēja darboties ābolu dārzā kopā ar draugiem, radiem, kolēģiem un ģimeni! Visi kopā vāksim īpašos Ārlavciema ābolus, kas auguši atjaunotā ābeļdārzā, bet pēc labi padarīta darba kopīgi svinēsim un godināsim šī gada ražu.

Pasākuma ietvaros būs iespējams piedalīties īpašā seminārā par ābeļu audzēšanu un kopšanu, iesaistīties dažādās fiziskās aktivitātēs un radošās meistarklasēs, skatīties pazīstamās un iemīļotās latviešu kino filmas, tāpēc īpaši gaidītas ģimenes ar bērniem, kā arī lielākas un mazākas draugu kompānijas. Savukārt diena otrajā pusē kopā baudīsim Agneses Rakovskas un Henrix Band uzstāšanos.

Svētki paredzēti visiem, kam svarīga lauku vide - svaigs gaiss, miers un ābolu smarža, un kurus nebaida vārds “rudens” vai “mazliet lietains laiks”.

Dienas programma:
10:00 – 12:00 Lekcija par un ābola ceļu – stādi, stādīšana, ražas gadi, šķirņu atšķirība, novākšanas un uzglabāšanas process un pārstrāde. Lektore - Inese Drudze.
10:00 – 14:00 Ābolu lasīšana Abavas vīna darītavas ābeļu dārzā.
10:00 – 19:00 Mobilās sulu spiedes pakalpojumi – izspied ābolu sulu no saviem vai mūsu āboliem (par draudzīgu samaksu).
12:00 Multiplikācijas filma „Ābolu maiss” un filma visai ģimenei “Emīla nedarbi” uz lielā ekrāna.
14:00 Mākslas filma „Rūdolfa mantojums” uz lielā ekrāna.
14:30 Kendama meistarklase un sacensības.
15:00 - 20:00 Henrix band un Agneses Rakovskas muzikālie sveicieni.
17:45 Konkurss par un ap āboliem.

Visas dienas garumā radošās darbnīcas:

  • Ābolu karalienes kronēšana – kroņu meistardarbnīca
  • “Izgatavo savu stikla glāzi!”
  • Stikla pudeļu apgleznošana
  • Keramikas darbnīca – ābola trauks
  • Punktošanas darbnīca kopā ar Daci Laukmani
  • Hennas zīmējumi
  • Lielie burbuļi kopā ar „Smaidu darbnīcu”

Visas dienas garumā – no pulksten 10:00 līdz pat 19:00 - vēderprieku baudīšana sadarbībā ar novada ēdinātājiem, kā arī īpašās Ābolklimpu zupas gatavošana.

Ieeja pasākumā visu dienu bez maksas.

 

Ieplāno 21.septembri būt Tukuma pusē – Slampes pagasta Ārlavciemā, ciemos pie Abavas vīna darītavas ļaudīm uz Ārlavciema Ābolu svētkiem! Ģērbies atbilstoši laikapstākļiem un baudi svētkus nesteidzīgi kopā ar ģimeni, draugiem un citiem svētku apmeklētājiem!

Vairāk informācijas meklē un jaunumus skati te - www.facebook.com/abavas.vinadaritava/